Միջգերատեսչական խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարությունների միջև
22 Սեպտեմբերի, 2020 18:40Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է միջգերատեսչական խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարությունների միջև՝ նախարարներ Դավիթ Տոնոյանի և Զոհրաբ Մնացականյանի գլխավորությամբ։
Նախարարները կարևորել են նման ձևաչափով պարբերական հանդիպումների և խորհրդակցությունների անցկացումը՝ ռազմաքաղաքական ոլորտի կոնկրետ նախաձեռնությունների և խնդիրների շուրջ համատեղ մոտեցումներ ձևավորելու նպատակով:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է տարածաշրջանային մարտահրավերների, միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության պահպանման և ամրապնդման ուղղությամբ միջազգային համագործակցությանն առնչվող խնդիրների շրջանակ:

Interdepartmental consultation between the Ministry of Defence and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia
22 September, 2020 18:40On September 22, the interdepartmental consultation was held in the administrative complex of the RA Ministry of Defence between the Ministry of Defence and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia headed by Ministers David Tonoyan and Zohrab Mnatsakanyan.
The Ministers noted the importance of holding periodic meetings and consultations in such a format in order to form joint approaches to the specific initiatives and problems in the military-political sphere.
During the consultation, a range of issues related to the regional challenges, international cooperation in maintaining and strengthening the international and regional security were discussed.