Միջգերատեսչական խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարությունների միջև
22 Սեպտեմբերի, 2020 18:40Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է միջգերատեսչական խորհրդակցություն ՀՀ պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարությունների միջև՝ նախարարներ Դավիթ Տոնոյանի և Զոհրաբ Մնացականյանի գլխավորությամբ։
Նախարարները կարևորել են նման ձևաչափով պարբերական հանդիպումների և խորհրդակցությունների անցկացումը՝ ռազմաքաղաքական ոլորտի կոնկրետ նախաձեռնությունների և խնդիրների շուրջ համատեղ մոտեցումներ ձևավորելու նպատակով:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է տարածաշրջանային մարտահրավերների, միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության պահպանման և ամրապնդման ուղղությամբ միջազգային համագործակցությանն առնչվող խնդիրների շրջանակ:

Межведомственное совещание между Министерством обороны и Министерством иностранных дел РА
22 сентября в административном комплексе МО РА состоялось межведомственное совещание между Министерством обороны и Министерством иностранных дел РА во главе с министрами Давидом Тонояном и Зограбом Мнацаканяном.
Министры обозначили важность проведения регулярных встреч и совещаний в данном формате для выработки совместных подходов к конкретным инициативам и вопросам в военно-политической сфере.
В ходе встречи обсужден комплекс вопросов, касающихся региональных вызовов, международного сотрудничества для обеспечения и укрепления международной и региональной безопасности.