ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստը
15 Ապրիլի, 2010 00:002010թ. ապրիլի 14-ին Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում կայացել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական` 58-րդ նիստը, որին մասնակցել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են ԱՊՀ անդամ պետությունների ռազմական գերատեսչությունների փոխգործակցության, ռազմական համագործակցության բնագավառի մի շարք հարցեր: Քննարկվել և համաձայնեցվել են Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 65-րդ տարեդարձի տոնակատարությունների, հոբելյանական հանդիսությունների կազմակերպման, զոհվածների հիշատակի հավերժացման ծրագրերը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս. Օհանյանը Մոսկվայում երկկողմ հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար Ա. Սերդյուկովի, Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Յ. Ժադոբինի և Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար Մ. Եժելի հետ:

Очередное заседание Совета министров обороны СНГ
15 Апреля, 2010 00:0014-го апреля 2010г. в столице Российской Федерации Москве состоялось очередное, 58-ое заседание Совета министров обороны государств-участников СНГ, в котором принял участие министр обороны Сейран Оганян.
В ходе заседания был обсужден ряд вопросов, касающиеся сотрудничеству между оборонными ведомствами стран-членов СНГ, военного сотрудничества. Были обсуждены и согласованы программы празднеств по случаю 65-летия победы в Вликой отечественной войне, организации юбилейных торжеств, увековечения памяти погибших.
Министр обороны РА С.Оганян в Москве имел двусторонние встречи с министром обороны Российской Федерации А.Сердюковым, министром обороны Республики Беларусь, генерал-лейтенантом Ю.Жадобиным и министром обороны Украины М.Ежелем.