10 Սեպտեմբերի, 2020 18:34ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում սեպտեմբերի 10-ին ամփոփվել են 2020թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում կատարված աշխատանքների արդյունքները: ՌՈ ղեկավար կազմի խորհրդակցությանը ներկա է եղել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:
Խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել են հաշվետու ժամանակահատվածում կատարված աշխատանքները, զինված ուժերում կոռուպցիայի բացահայտման, զորքերում կանխարգելիչ միջոցառումների իրականացման և այլ ուղղություններով արձանագրված արդյունքները:
Խորհրդակցության ավարտին Գաբրիել Բալայանը բարձր է գնատել իրականացված աշխատանքները և համոզմունք հայտնել, որ ռազմական ոստիկանությունը, իր լիազորությունների և հնարավորությունների շրջանակում, կարող է և պետք է անի ավելին։

10 Сентября, 2020 18:3410 сентября в Военной полиции МО РА были подведены итоги работ, проделанных в ходе первого полугодия 2020 г. На совещании руководящего состава ВП присутствовал заместитель министра обороны РА Габриель Балаян.
В ходе совещания были представлены проделанные в отчетном периоде работы, зафиксированные результаты в выявлении коррупции в вооруженных силах, в проведении профилактических мероприятий в войсках и других направлениях.
В завершении совещания Габриель Балаян высоко оценил проделанные работы и выразил уверенность, что военная полиция в рамках своих полномочий и возможностей может и должна сделать больше.