10 Սեպտեմբերի, 2020 18:34ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում սեպտեմբերի 10-ին ամփոփվել են 2020թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում կատարված աշխատանքների արդյունքները: ՌՈ ղեկավար կազմի խորհրդակցությանը ներկա է եղել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:
Խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել են հաշվետու ժամանակահատվածում կատարված աշխատանքները, զինված ուժերում կոռուպցիայի բացահայտման, զորքերում կանխարգելիչ միջոցառումների իրականացման և այլ ուղղություններով արձանագրված արդյունքները:
Խորհրդակցության ավարտին Գաբրիել Բալայանը բարձր է գնատել իրականացված աշխատանքները և համոզմունք հայտնել, որ ռազմական ոստիկանությունը, իր լիազորությունների և հնարավորությունների շրջանակում, կարող է և պետք է անի ավելին։

10 September, 2020 18:34On September 10, the results of the activities done during the first half of 2020 were summarized in the military police of the RA Ministry of Defence. Deputy Minister of Defence of Armenia Gabriel Balayan was present at the consultation of the leadership of the military police.
During the consultation, the activities done during the reporting period, results of the detection of corruption in the Armed Forces, implementation of the preventive measures among the troops, as well as the results recorded in other directions were presented.
At the end of the consultation, Gabriel Balayan highly assessed the activities done and expressed confidence that the military police, within the scope of its powers and capabilities, can and must do more.