ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչներն այցելել են Գուրգեն Ալավերդյանի ընտանիքին
5 Սեպտեմբերի, 2020 14:25ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանձնարարությամբ ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչները՝ ՊՆ զինծառայողների առողջապահական, սոցիալական պաշտպանության և վետերանների հարցերով գլխավոր վարչության պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Ավետիսյանի գլխավորությամբ, այցելել են Ադրբեջանի իրավազորության ներքո հայտնված հայկական բանակի սպա Գուրգեն Ալավերդյանի ընտանիքին:
Գնդապետ Ավետիսյանը հետաքրքրվել է ընտանիքի սոցիալ-տնտեսական, առողջական վիճակով և հավաստիացրել, որ Պաշտպանության նախարարության իրավասությունների շրջանակում կարվի հնարավոր ամեն ինչ խնդիրներին լուծում տալու համար:
ՊՆ ԶԱՍՊ և ՎՀ ԳՎ վարչության պետը սպայի ընտանիքի անդամներին տեղեկացրել է, որ աշխատանքներ են տարվում Գուրգեն Ալավերդյանի` Ադրբեջանի Հանրապետության տարածքում հայտնվելու հանգամանքները պարզելու, ինչպես նաև նրա կարգավիճակից բխող ընթացակարգերի ապահովման ուղղությամբ:

Представители МО РА посетили семью Гургена Ала
5 Сентября, 2020 14:25По поручению министра обороны РА представители МО РА во главе с начальником главного управления по вопросам здравоохранения, социальной защиты военнослужащих и вопросам ветеранов МО, полковником Александром Аветисяном посетили семью офицера армянской армии Гургена Алавердяна, оказавшегося под юрисдикцией Азербайджана.
Полковник Аветисян поинтересовался социально-экономическим состоянием семьи, состоянием их здоровья и заверил, что в пределах компетенции Министерства обороны будет сделано все возможное для решения вопросов.
Начальник управления по вопросам здравоохранения, социальной защиты военнослужащих и вопросам ветеранов МО проинформировал семью офицера, что ведутся работы по выяснению обстоятельств оказания Гургена Алавердяна на территории Азербайджанской Республики, а также по обеспечению процедур, вытекающих из его статуса.