ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչներն այցելել են Գուրգեն Ալավերդյանի ընտանիքին
5 Սեպտեմբերի, 2020 14:25ՀՀ պաշտպանության նախարարի հանձնարարությամբ ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչները՝ ՊՆ զինծառայողների առողջապահական, սոցիալական պաշտպանության և վետերանների հարցերով գլխավոր վարչության պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Ավետիսյանի գլխավորությամբ, այցելել են Ադրբեջանի իրավազորության ներքո հայտնված հայկական բանակի սպա Գուրգեն Ալավերդյանի ընտանիքին:
Գնդապետ Ավետիսյանը հետաքրքրվել է ընտանիքի սոցիալ-տնտեսական, առողջական վիճակով և հավաստիացրել, որ Պաշտպանության նախարարության իրավասությունների շրջանակում կարվի հնարավոր ամեն ինչ խնդիրներին լուծում տալու համար:
ՊՆ ԶԱՍՊ և ՎՀ ԳՎ վարչության պետը սպայի ընտանիքի անդամներին տեղեկացրել է, որ աշխատանքներ են տարվում Գուրգեն Ալավերդյանի` Ադրբեջանի Հանրապետության տարածքում հայտնվելու հանգամանքները պարզելու, ինչպես նաև նրա կարգավիճակից բխող ընթացակարգերի ապահովման ուղղությամբ:

The representatives of the RA Ministry of Defence visited Gurgen Alaverdyan’s family
5 September, 2020 14:25On the instruction of the Minister of Defence of Armenia, the representatives of the RA Ministry of Defence led by Head of the department for health, social protection and veterans of the RA Ministry of Defence, Colonel Aleksandr Avetisyan visited the family of officer of the Armenian army Gurgen Alaverdyan being under the jurisdiction of Azerbaijan.
Colonel Avetisyan inquired about the socio-economic and health condition of the family and assured that everything possible will be done to solve the problems within the competence of the Ministry of Defence.
Head of the department for health, social protection and veterans of the RA Ministry of Defence informed the officer’s family members that the activities are underway to clarify the circumstances of how Gurgen Alaverdyan ended up in the territory of the Republic of Azerbaijan, as well as to ensure the procedures arising from his status.