Անցկացվել է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի եզրափակիչ փուլը
Օգոստոսի 31-ին անցկացվել է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի եզրափակիչ՝ կրակային պատրաստության «Դիպուկահար» մրցաձևը: Մասնակիցները երեք դիրքից խոցել են 100 մետր հեռավորությամբ թիրախները: Յուրաքանչյուր վարժությանը հատկացվել է հինգական փամփուշտ:
Հրաձգության ընթացքում առավել դիպուկ են եղել Ռուսաստանի Դաշնության զինվորականները, երկրորդը՝ Բելառուսի, երրորդը՝ Հայաստանի Հանրապետության թիմի զինծառայողներն էին:
Բոլոր մրցաձևերի արդյունքները համադրելուց հետո մրցավարական հանձնաժողովը կհայտարարի ընդհանուր հաշվարկով հաղթող թիմերի, ինչպես նաև առանձին մրցաձևերում անհատական հաշվարկով լավագույն արդյունքներ գրանցած զինծառայողների անունները: Մրցույթի փակման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 2-ին:

Проведен заключительный тур конкурса “Воин мира”
31 августа был проведен заключительный тур конкурса “Воин мира” – соревнование по огневой подготовке “Снайпер”. Участники из трех позиций поразили мишени в 100 метрах. На каждое упражнение выдавалось по пять пуль.
В ходе стрельбы наиболее точными были военные Российской Федерации, вторыми – Беларуси, третьими – военнослужащие Республики Армения.
После сопоставления результатов всех соревнований судейская комиссия объявит имена команд, побеждающих в общем зачете, а также имена военнослужащих, показавших наилучшие индивидуальные результаты в отдельных соревнованиях.