Ռազմական ավիացիոն համալսարանում անցկացվել է երդման արարողություն
29 Օգոստոսի, 2020 14:56Օգոստոսի 29-ին ՀՀ ՊՆ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանում տեղի է ունեցել կուրսանտների երդման հանդիսավոր արարողությունը: Համալսարանի մարտական դրոշի ներքո առաջին կուրսի կուրսանտները երդվել են անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին, անթերի կատարել ծառայողական պարտականությունները ու սովորել բարձր առաջադիմությամբ:
Համալսարանի պետ, գեներալ-մայոր Դանիել Բալայանը շնորհավորել է կուրսանտներին ավիացիոն համալսարան ընդունվելու կապակցությամբ, մաղթել արդյունավետ ուսումնառություն և համոզմունք հայտնել, որ նրանք կդառնան բանիմաց, գրագետ ու պատվով իրենց խնդիրը կատարող սպաներ:

The oath of enlistment took place in the Military Aviation University
29 August, 2020 14:56On August 29, the oath of enlistment of the cadets took place in the Military Aviation University named after Armenak Khanperyants of the RA Ministry of Defence. Under the military flag of the university, the freshmen vowed to serve with devotion and dedication to the Republic of Armenia, perform their duties perfectly and study with high academic performance.
Head of the university, Major-General Daniel Balayan congratulated the cadets on their admission to the Aviation University, wished them effective training and expressed confidence that they would become knowledgeable, literate and would be officers fulfilling their task honorably.