28 Օգոստոսի, 2020 13:33ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում օգոստոսի 28-ին տեղի է ունեցել պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն, որին ներկա էին ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, ՌԴ դեսպանության ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկը:
Շնորհավորելով պարգևատրվածներին՝ Դավիթ Տոնոյանը երախտագիտություն է հայտնել ռուսական կողմին՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարում ցուցաբերած աջակցության համար և նշել, որ նաև ՌԴ ԶՈՒ զինծառայողների եռանդի, քրտնաջան աշխատանքի և մասնագիտական բարձր որակների շնորհիվ է հաջողվել պատվով հաղթահարել համավարակի ծանր պահը։ Դավիթ Տոնոյանը ռուս մասնագետներին մաղթել է անձնական և մասնագիտական հաջողություններ։
Պարգևների արժանացած մասնագետները շնորհակալություն են հայտնել իրենց ծառայությունը բարձր գնահատելու և արժևորելու համար:

Министр обороны РА Давид Тоноян наградил российских военнослужаших
28 Августа, 2020 13:33По распоряжению министра обороны РА Давида Тонояна за выполненные маштабные работы по предотвращению коронавирусной инфекции и тестированию военнослужащие ВС РФ Алексей Суслопаров, Василий Чухраля награждены медалью “Маршал Баграмян”, а Алексей Ступников, Сергей Калганов, Сергей Парфенов, Алексей Бисеров ведомственной медалью “За военное сотрудничество”.
28 августа в административном комплексе министерства обороны РА прошла торжественная церемония награждения, на котором присутствовали чрезвычайный и полномочный посол РФ в РА Сергей Копыркин, военный и военно-воздушный атташе РФ, полковник Андрей Грищук.
Поздравляя награжденных, Давид Тоноян выразил благодарность российской стороне за содействие в борьбе против коронавируса и отметил, что также благодаря усердию, трудолюбию и высоким профессиональным качествам военнослужащих ВС РФ удалось с честью преодолеть тяжелый момент эпидемии. Давид Тоноян пожелал российским специалистам личных и профессиональных успехов.