Ստորագրվել է Սու-25-ի արդիականացման պայմանագիր
24 Օգոստոսի, 2020ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Ռուսաստանի Միավորված ավիաշինարարական ընկերության միջև ստորագրվել է Սու-25-ի արդիականացման և վերանորոգման պայմանագիր։ Պայմանագիրը կնքվել է «Պատրիոտ» կոնգրես-ցուցահանդեսային կենտրոնում՝ «Բանակ-2020» միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովի շրջանակներում:
Փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մակար Ղամբարյանը և «Միավորված ավիաշինարարական ընկերություն» ՀԲԸ գլխավոր տնօրենի վաճառքի և մարքեթինգի գծով տեղակալ Իլյա Տարասենկոն:
«Բանակ-2020»-ի ընթացքում կնքված պայմանագիրը հաստատում է ավիատեխնիկայի արդիականացման և ավելի վաղ թողարկված ինքնաթիռների ամբողջական կենսական ցիկլի պահպանման Միավորված ավիաշինարարական ընկերության իրավասությունը:

A contract for the modernization of the Su-25 was signed
24 August, 2020 13:59A contract for the modernization and repair of the Su-25 was signed between the RA Ministry of Defence and the United Aircraft Corporation of Russia. The contract was signed in the “Patriot” congress-exhibition center within the framework of the "Army-2020" international military-technical conference.
The document was signed by Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia Makar Ghambaryan and Deputy General Director for sales and marketing of the PJSC United Aircraft Corporation Ilya Tarasenko.
The contract signed during the "Army-2020" confirms the competence of the United Aircraft Corporation to modernize the aviation equipment and maintain the full life cycle of the previously released aircrafts.