Ստորագրվել է Սու-25-ի արդիականացման պայմանագիր
24 Օգոստոսի, 2020ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Ռուսաստանի Միավորված ավիաշինարարական ընկերության միջև ստորագրվել է Սու-25-ի արդիականացման և վերանորոգման պայմանագիր։ Պայմանագիրը կնքվել է «Պատրիոտ» կոնգրես-ցուցահանդեսային կենտրոնում՝ «Բանակ-2020» միջազգային ռազմատեխնիկական համաժողովի շրջանակներում:
Փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մակար Ղամբարյանը և «Միավորված ավիաշինարարական ընկերություն» ՀԲԸ գլխավոր տնօրենի վաճառքի և մարքեթինգի գծով տեղակալ Իլյա Տարասենկոն:
«Բանակ-2020»-ի ընթացքում կնքված պայմանագիրը հաստատում է ավիատեխնիկայի արդիականացման և ավելի վաղ թողարկված ինքնաթիռների ամբողջական կենսական ցիկլի պահպանման Միավորված ավիաշինարարական ընկերության իրավասությունը:

Подписан контракт на модернизацию СУ-25
24 Августа, 2020 13:59Между министерством обороны РА и Объединенной авиастроительной корпорацией России был подписан контракт на модернизацию и ремонт СУ-25. Контракт был подписан в конгрессно-выставочном центре “Патриот” в рамках Международного военно-технического форума “Армия-2020”.
Документ подписали заместитель министра обороны РА Макар Гамбарян и заместитель генерального директора ПАО “Объединенная авиастроительная корпорация” по продажам и маркетингу Илья Тарасенко.
Подписанный в ходе “Армии-2020” контракт подтверждает компетенции Объединенной авиастроительной корпорации по модернизации авиатехники и поддержанию полного жизненного цикла выпущенных ранее самолетов.