Ռազմական ոստիկանության պետ է նշանակվել Աշոտ Զաքարյանը
17 Օգոստոսի, 2020Օգոստոսի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը ռազմական ոստիկանության աշխատակիցներին է ներկայացրել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության նորանշանակ պետ, գնդապետ Աշոտ Զաքարյանին, որը նախկինում զբաղեցրել է Վանաձորի ՌՈ բաժնի պետի պաշտոնը:
Գաբրիել Բալայանը վստահություն է հայտնել, որ գնդապետ Զաքարյանին այս պատասխանատու պաշտոնում նշանակելը կնպաստի ռազմական ոստիկանության և զորամասերի համատեղ աշխատանքների արդյունավետությանը, ինչպես նաև զինված ուժերում արատավոր երևույթների կանխմանը:

Начальником военной полиции назначен Ашот Закарян
17 Августа, 2020 18:3117 августа заместитель министра обороны РА Габриель Балаян представил работникам военной полиции нового начальника военной полиции МО, полковника Ашота Закаряна, кто ранее занимал должность начальника ВП в Ванадзоре.
Габриель Балаян выразил уверенность, что назначение на этой ответственной должности полковника Закаряна будет способствовать эффективности военной полиции, совместных работ с воинскими частями, а также предотвращению мероприятий против порочных явлений в вооруженных силах.