5 Օգոստոսի, 2020 16:46
Նոր կորոնավիրուսային վարակով պայմանավորված, ՀՀ զինված ուժերում, զինծառայողների առողջական վիճակի և հնարավոր բարդություններից խուսափելու համար, շարունակում են իրականացվել կանխարգելիչ և հակահամաճարակային միջոցառումներ:
Նպատակ ունենալով կանխել վարակի ներթափանցումը ՀՀ զինված ուժեր՝ զինծառայողների ծնողներին տեղեկացնում ենք, որ նորակոչիկների զինվորական երդման արարողություններն իրականացվելու են միայն զորամասերի մշտական տեղակայման վայրերում, բացառվելու են բոլոր տեսակի հրավերները, տեսակցություններն ու ընդունելությունները։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խնդրում է ըմբռնումով մոտենալ ժամանակավոր սահմանափակումներին, որոնք կիրառվում են զինծառայողների առողջության պահպանման և զինված ուժերի բնականոն կենսագործունեության պատշաճ իրականացման նպատակով:

5 August, 2020 16:46In connection with the new coronavirus infection, the preventive and anti-epidemic measures are being taken in the RA Armed Forces for the servicemen’s health condition and in order to avoid possible complications.
In order to prevent the penetration of the infection into the RA Armed Forces, we inform the parents of the servicemen that the oath of enlistment of the recruits will be carried out only at the place of permanent deployment of the military units, all kinds of invitations, visits and receptions will be excluded.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia asks to understand the temporary restrictions that are applied for the protection of the servicemen’s health and for the proper implementation of the normal vital activities of the Armed Forces.