ՀՀ զինված ուժերին նվիրաբերվել են պաշտպանիչ դիմակներ
30 Հուլիսի, 2020 19:19Դոնի Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Վարդան Ասոյանի և Կրասնոդարի երկրամասի հայկական ազգային-մշակութային ինքնավարության նախագահ Արտյոմ Մինոսյանի հետ «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի համագործակցության արդյունքում հերթական աջացկությունն է ցուցաբերվել ՀՀ զինված ուժերին:
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի կազմակերպած «Միասին մենք կարող ենք» միջոցառմանն օժանդակել և հանգանակություններ են կատարել մի շարք անհատներ եւ կազմակերպություններ՝ աշխարհի տարբեր տարածաշրջաններից: Որպես հանգանակություն ստացված 50.000 հատ բազմակի օգտագործման եռաշերտ և հնգաշերտ պաշտպանիչ դիմակները հուլիսի 30-ին հատկացվել են ՀՀ ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչությանը:
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանն ընդգծել է, որ նմանօրինակ նախաձեռնություններով իրենք նպատակ ունեն օժանդակել զինված ուժերում վարակի տարածման կանխարգելմանը:
Ավելի վաղ հիմնադրամը զինված ուժերին նվիրաբերել է կորոնավիրուսի ախտորոշման հազարավոր թեստեր և նմուշառման պարագաներ:

Protective masks were donated to the RA Armed Forces
30 July, 2020 19:19As a result of the cooperation of the “Tovmasyan” Charitable Foundation with Consul General of the Republic of Armenia in Rostov-on-Don Vardan Asoyan and President of the Armenian National-Cultural Autonomy and Structure of Krasnodar Territory Artyom Minosyan, the regular assistance was provided to the RA Armed Forces.
A number of individuals and organizations from around the world have assisted and donated to the "Together We Can" event organized by the “Tovmasyan” Charitable Foundation. On July 30, the 50.000 three-layer and five-layer protective masks for multiple use were donated to the Military Medical Department of the RA Armed Forces.
Chairman of the Board of Trustees of the “Tovmasyan” Charitable Foundation Artak Tovmasyan stressed that with such initiatives they aim to help prevent the spread of the infection in the Armed Forces.
Earlier, the foundation donated thousands of coronavirus diagnostic tests and sampling items to the Armed Forces.