ՀՀ զինված ուժերին նվիրաբերվել են պաշտպանիչ դիմակներ
30 Հուլիսի, 2020 19:19Դոնի Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Վարդան Ասոյանի և Կրասնոդարի երկրամասի հայկական ազգային-մշակութային ինքնավարության նախագահ Արտյոմ Մինոսյանի հետ «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի համագործակցության արդյունքում հերթական աջացկությունն է ցուցաբերվել ՀՀ զինված ուժերին:
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի կազմակերպած «Միասին մենք կարող ենք» միջոցառմանն օժանդակել և հանգանակություններ են կատարել մի շարք անհատներ եւ կազմակերպություններ՝ աշխարհի տարբեր տարածաշրջաններից: Որպես հանգանակություն ստացված 50.000 հատ բազմակի օգտագործման եռաշերտ և հնգաշերտ պաշտպանիչ դիմակները հուլիսի 30-ին հատկացվել են ՀՀ ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչությանը:
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանն ընդգծել է, որ նմանօրինակ նախաձեռնություններով իրենք նպատակ ունեն օժանդակել զինված ուժերում վարակի տարածման կանխարգելմանը:
Ավելի վաղ հիմնադրամը զինված ուժերին նվիրաբերել է կորոնավիրուսի ախտորոշման հազարավոր թեստեր և նմուշառման պարագաներ:

Вооруженным силам РА переданы защитные маски
30 Июля, 2020 19:19В результате сотрудничества генерального консула РА в Ростове-на-Дону Вардана Асояна и президента Армянской национально-культурной автономии Краснодарского края Артема Миносяна с благотворительным фондом “Товмасян” очередная поддержка была оказана вооруженным силам РА.
Организованное благотворительным фондом “Товмасян” мероприятие поддержали и сделали пожертвования ряд частных лиц и организаций со всего мира.
Полученные в качестве пожертвования 50.000 многоразовые трехслойные и пятислойные защитные маски 30 июля были переданы военно-медицинскому управлению ВС РА.
Председатель Совета попечителей благотворительного фонда “Товмасян” Артак Товмасян подчеркнул, что такими инициативами они стремятся предотвратить распространение инфекции в вооруженных силах.
Ранее фонд пожертвовал вооруженным силам тысячи диагностических тестов на коронавирус и образцов для отбора проб.