ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում հյուրընկալվել են սփյուռքահայ երիտասարդները
29 Հուլիսի, 2020Ողջունելով հյուրերին և կարևորելով Հայաստան-Սփյուռք կապի ամրապնդման անհրաժեշտությունը, սփյուռքահայերի, ինչպես նաև տարբեր պետություններից ժամանած այլազգի երիտասարդների շփումը Հայաստանի պաշտպանական ոլորտի հետ՝ ՀՀ ՊՆ և ԶՈՒ տարբեր վարչությունների պատասխանատուները ներկայացրել են հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում վերջին օրերի զարգացումները, հայկական զինված ուժերի գործունեության և զարգացման առաջնահերթությունները, միջազգային ռազմական համագործակցության ընթացիկ ծրագրերը:
Պատասխանելով սփյուռքահայ երիտասարդներին հետաքրքրող հարցերին՝ պաշտպանական գերատեսչության ներկայացուցիչները վստահեցրել են, որ հայկական բանակը մարտունակ է, ունի պատրաստության բարձր մակարդակ և իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով վերահսկվում է ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների կողմից:

В административном комплексе МО РА приняли армянскую молодежь диаспоры
29 Июля, 2020 18:04Приветствуя гостей и подчеркнув необходимость укрепления связей между Арменией и диаспорой, связь армян диаспоры, а также прибывшей из разных стран иностранной молодежи с оборонной сферой Армении, ответственные различных ведомств Министерства обороны и Вооруженных сил РА представили события последних дней на армяно-азербайджанской государственной границе и на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил, приоритеты деятельности и развития армянских вооруженных сил, текущие программы международного военного сотрудничества.
Отвечая на вопросы армянской молодежи диаспоры, представители Министерства обороны заверили, что армянская армия боеспособна, имеет высокий уровень подготовки, и подразделениями вооруженных сил РА контролирует ситуацию вдоль всей армяно-азербайджанской границы.