ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում հյուրընկալվել են սփյուռքահայ երիտասարդները
29 Հուլիսի, 2020Ողջունելով հյուրերին և կարևորելով Հայաստան-Սփյուռք կապի ամրապնդման անհրաժեշտությունը, սփյուռքահայերի, ինչպես նաև տարբեր պետություններից ժամանած այլազգի երիտասարդների շփումը Հայաստանի պաշտպանական ոլորտի հետ՝ ՀՀ ՊՆ և ԶՈՒ տարբեր վարչությունների պատասխանատուները ներկայացրել են հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում վերջին օրերի զարգացումները, հայկական զինված ուժերի գործունեության և զարգացման առաջնահերթությունները, միջազգային ռազմական համագործակցության ընթացիկ ծրագրերը:
Պատասխանելով սփյուռքահայ երիտասարդներին հետաքրքրող հարցերին՝ պաշտպանական գերատեսչության ներկայացուցիչները վստահեցրել են, որ հայկական բանակը մարտունակ է, ունի պատրաստության բարձր մակարդակ և իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով վերահսկվում է ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումների կողմից:

The diaspora Armenian youth visited the administrative complex of the RA Ministry of Defence
29 July, 2020 18:04Welcoming the guests and emphasizing the need to strengthen the Armenia-Diaspora ties, contact of diaspora Armenians, as well as the foreign youth arrived from the different countries with the Armenian defence sector, the heads of the different departments of the RA Ministry of Defence and Armed Forces presented the developments on the Armenian-Azerbaijani state border and on the line of contact of the Artsakh and Azerbaijani forces in recent days, priorities of the activities and development of the Armenian Armed Forces, current programs of the international military cooperation.
Answering the questions of the diaspora Armenian youth, the representatives of the Ministry of Defence assured that the Armenian army is efficient, it has a high level of readiness and the units of the RA Armed Forces are confidently controlling the operative situation along the entire length of the Armenian-Azerbaijani border.