ՀՀ ՊՆ. կամավորագրման անհրաժեշտություն այս պահին չկա
16 Հուլիսի, 2020 16:10Վերջին օրերին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հազարավոր զանգեր և նամակներ է ստանում անհատ քաղաքացիներից, ինչպես նաև ազատամարտիկների առանձին խմբերից ու կազմակերպություններից՝ կամավորագրվելու և սահմանամերձ շրջաններ մեկնելու խնդրանքով։
Պաշտպանության նախարարությունն իր խորին երախտագիտությունն է հայտնում մեր քաղաքացիներին՝ Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության գործին աջակցելու պատրաստակամության համար, այդուհանդերձ հայտնում, որ մեր ժողովրդի անկոտրում ու մշտապես պայքարի պատրաստ հայրենասերների այդ կորիզի՝ երկրապահների, ազատամարտիկների ու առանձին քաղաքացիների կամավորագրման անհրաժեշտություն այս պահին չկա։
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը շարունակում է վստահորեն կատարել իր առջև դրված բոլոր խնդիրները, լիարժեք վերահսկել իրադրությունը սահմանի ողջ երկայնքով՝ արժանի հակահարված հասցնելով հակառակորդին ցանկացած սադրանքի դեպքում։
Կամավորագրվելու անհրաժեշտություն առաջանալու դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա հատուկ հայտարարությամբ։

МО РА: на данный момент нет необходимости в помощи добровольцев
16 Июля, 2020 16:10В последние дни министерство обороны РА получает тысячи звонков и писем от частных граждан, а также от отдельных групп и организаций борцов за свободу, с просьбой записать их в добровольцы и отправить в пограничные районы.
Министерство обороны выражает свою глубокую признательность нашим гражданам за их готовность поддержки в деле защиты границ Родины, тем не менее заявляет, что на данный момент нет необходимости записаться в добровольцы еркрапаам, борцам за свободу и отдельным гражданам, которые являются нерушимым ядром патриотов нашего народа, всегда готовых сражаться.
Вооруженные силы Республики Армения продолжают уверенно выполнять все поставленные перед ним задачи, полностью контролировать ситуацию вдоль всей границы, нанося достойный контрудар противнику в случае любой провокации.
Если возникнет необходимость в помощи добровольцев, министерство обороны выступит со специальным заявлением.