ՀՀ ՊՆ. կամավորագրման անհրաժեշտություն այս պահին չկա
16 Հուլիսի, 2020 16:10Վերջին օրերին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հազարավոր զանգեր և նամակներ է ստանում անհատ քաղաքացիներից, ինչպես նաև ազատամարտիկների առանձին խմբերից ու կազմակերպություններից՝ կամավորագրվելու և սահմանամերձ շրջաններ մեկնելու խնդրանքով։
Պաշտպանության նախարարությունն իր խորին երախտագիտությունն է հայտնում մեր քաղաքացիներին՝ Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության գործին աջակցելու պատրաստակամության համար, այդուհանդերձ հայտնում, որ մեր ժողովրդի անկոտրում ու մշտապես պայքարի պատրաստ հայրենասերների այդ կորիզի՝ երկրապահների, ազատամարտիկների ու առանձին քաղաքացիների կամավորագրման անհրաժեշտություն այս պահին չկա։
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը շարունակում է վստահորեն կատարել իր առջև դրված բոլոր խնդիրները, լիարժեք վերահսկել իրադրությունը սահմանի ողջ երկայնքով՝ արժանի հակահարված հասցնելով հակառակորդին ցանկացած սադրանքի դեպքում։
Կամավորագրվելու անհրաժեշտություն առաջանալու դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա հատուկ հայտարարությամբ։

The Ministry of Defence of the Republic of Armenia: There is no need to volunteer at this moment
16 July, 2020 16:10In recent days, the Ministry of Defence of the Republic of Armenia has been receiving thousands of calls and letters from the individual citizens, as well as from the individual groups and organizations of the freedom fighters, asking to volunteer and go to the border areas.
The Ministry of Defense expresses its deep gratitude to our citizens for their readiness to support the defence of the Homeland’s borders, nevertheless it states that at this moment there is no need to volunteer.
The Armed Forces of the Republic of Armenia continues to confidently fulfill all the tasks set before it, to fully control the situation along the entire border, delivering a worthy counterattack to the opponent in case of any provocation.