Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավարին
8 Հուլիսի, 2020 22:04Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են ԵԽ երևանյան գրասենյակի կողմից իրականացվող «Մարդու իրավունքները և կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագրի առաջին փուլի ընթացքում իրականացված միջոցառումների արդյունքները, քննարկվել են երկրորդ փուլի շրջանակներում նախատեսված միջոցառումները:
Երկուստեք ընդգծվել է ծրագրի ներդրման կարևորությունը զինված ուժերում մարդու իրավունքների վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման, կրթական կարողությունների զարգացման և պաշտպանական գերատեսչության ինստիտուցիոնալ բարեփոխումներին օժանդակության, համագործակցության շարունակականության ապահովման համատեքստում ընդգծվել է ձեռք բերված արդյունքների պահպանման ու ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Նատալյա Վուտովային 2016թ.-ից հաստատված արդյունավետ համագործակցության համար և մաղթել հաջողություն նոր պաշտոնում:
Ծրագիրն իրականացվում է Եվրոպայի խորհրդի գործողությունների 2019-2022 թթ․ ծրագրի շրջանակում և ֆինանսավորվում է Գերմանիայի, Իռլանդիայի, Լիխտենշտեյնի և Շվեդիայի կողմից:

The Minister of Defence received the Head of the office of the Council of Europe in Yerevan
8 July, 2020 22:04The results of the activities carried out during the first stage of the “Human Rights and Women in the Armed Forces of Armenia” program being implemented by the office of the Council of Europe in Yerevan were summarized, the activities envisaged within the framework of the second stage were discussed during the meeting.
Both sides emphasized the importance of the introduction of the program in the context of raising awareness about human rights in the Armed Forces, developing educational opportunities, promoting institutional reforms of the Ministry of Defence and ensuring continuity of the cooperation.
The Minister of Defence thanked Natalia Voutova for the effective cooperation established since 2016 and wished her success in her new position.
The program is being implemented within the framework of the program of the actions 2019-2022 of the Council of Europe. It is funded by Germany, Ireland, Liechtenstein and Sweden.