Մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել նոր նամականիշ
Հունիսի 26-ին ՀՀ ՊՆ «Մայր Հայաստան» ռազմական պատմության թանգարանի բաց տարածքում մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել նոր նամականիշ՝ նվիրված Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակին:
Նամականիշի մարումն իրականացել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մակար Ղամբարյանը, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գոռ Մելիքյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Կարապետյանը և Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է գնդակոծված պատ, որին ածուխով արված է «Մտանք Բեռլին» գրառումը: Նամականիշի վերևի աջ անկյունում Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի տարեդարձը խորհրդանշող «75» թիվն է:

Погашена и введена в обращение новая марка
26 Июня, 202026 июня на открытой территории музея военной истории “Майр Айастан” МО РА была погашена и введена в обращение новая марка, посвященная 75-летию победы в Великой Отечественной войне.
Гашение марки осуществили заместитель министра обороны РА Макар Гамбарян, первый заместитель министра высокотехнологической промышленности Гор Меликян, исполняющий обязанности генерального директора ЗАО “Айпост” Айк Карапетян и председатель Союза филателисов Армении Овик Мусаелян.
На марке изображена обстреленная стена, на которой углем сделана надпись “Вошли в Берлин”. На верхнем правом углу стоит цифра “75”, символизирующая годовщину победы в Великой Отечественной войне.