Մեկնարկել է «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի երկրորդ հոսքը
15 Մայիսի, 2020 18:09
Մայիսի 15-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում տեղի է ունեցել «Պետության ռազմական անվտանգություն» գերատեսչական ակադեմիական վերապատրաստման դասընթացի երկրորդ հոսքի մեկնարկի հանդիսավոր արարողությունը:
ՊԱՀՀ պետ, գեներալ-մայոր Գենադի Տավարածյանը, շնորհավորելով ուսումնառողներին, նշել է, որ դասընթացի նպատակն է վերապատրաստել սպաներին, զարգացնել նրանց ռազմավարական և քննադատական մտածողությունը, հաղորդել պետության ռազմական անվտանգության համակարգի վերաբերյալ համալիր գիտելիքներ, նպաստել նրանց ռազմագիտավերլուծա­կան, կառավարչական կարողությունների կատարելագործմանը և ռազմավարական մակարդակում դրանք կիրառելու անհրաժեշտ հմտությունների զարգացմանը:

The second stream of the "State’s Military Security" departmental academic training course has started
15 May, 2020 18:09
On May 15, the solemn opening ceremony of the second stream of the "State’s Military Security" departmental academic training course was held at the National Defense Research University of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
Congratulating the students, Head of the National Defense Research University of the Ministry of Defense of Armenia, Major General Gennady Tavaratsyan noted that the aim of the training is to retrain the officers, develop their strategic and critical thinking, provide comprehensive knowledge on the state's military security system, promote their military-analytical and administrative abilities and develop the necessary skills to apply them at the strategic level.