«Հաղթանակ» զբոսայգում անցկացվել է տոնական միջոցառում
Մայիսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը մասնակցել են «Հաղթանակ» զբոսայգում Հաղթանակի և խաղաղության օրվա առթիվ կազմակերպված տոնական միջոցառմանը:
Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի և Շուշիի ազատագրման տարեդարձերի կապակցությամբ  Դավիթ Տոնոյանը և Արտակ Դավթյանը հարգանքի ու երախտագիտության տուրք են մատուցել հայրենիքի պաշտպանության և խաղաղության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակին, պատերազմի վետերանների հետ ծաղիկներ խոնարհել «Մայր Հայաստան» հուշահամալիրի անմար կրակի մոտ:
Պաշտպանության նախարարը և ԶՈՒ ԳՇ պետը վետերանների հետ միասին հետևել են ռազմական ինքնաթիռների օդային շքերթին՝ նվիրված Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակին:

A festive event was held in the Victory park
On May 9, Minister of Defense of the Republic of Armenia David Tonoyan and Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia Artak Davtyan took part in the festive event organized on the occasion of the Victory and Peace Day in the Victory park.
On the occasion of the victory in the Great Patriotic War and anniversary of the liberation of Shushi, David Tonoyan and Artak Davtyan paid tribute to the memory of the heroes who sacrificed their lives for the defense of the homeland and peace and together with the war veterans laid flowers at the eternal flame of the "Mother Armenia" memorial complex.
The Minister of Defense and the Chief of the General Staff of the Armed Forces together with the veterans watched the air parade of the military planes dedicated to the 75th anniversary of the victory in the Great Patriotic War.