ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը բացազատել է հսկիչ անցագրային կետեր
13 Ապրիլի, 2020 18:30ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը բոլոր մարզերում և խոշոր համայնքներում բացազատել է հսկիչ անցագրային կետեր, որտեղ սահմանվել է շուրջօրյա հերթապահություն։
Ռազմական ոստիկանության աշխատակիցները հետևում են ՊՆ տրանսպորտային միջոցների միջմարզային, միջքաղաքային շարժին, ստուգում են փաստաթղթերը, չափում են զինծառայողների ջերմությունը, գրանցում յուրաքանչյուրին և հետո միայն թույլատրում շարունակել ճանապարհը։ Ռազմական ոստիկանության հսկիչ անցագրային կետ է գործում նաև ՀՀ և ԱՀ սահմանին, որտեղ ոչ միայն ստուգվում են զինծառայողների փաստաթղթերը, այլև կատարվում է զինվորական մեքենաների և զինծառայողներին պատկանող մեքենաների ախտահանում։

Министерство обороны РА развернуло контрольно-пропускные пункты
13 Апреля, 2020 18:30Министерство обороны РА во всех регионах и крупных общинах развернуло контрольно-пропускные пункты, в которых установлено круглосуточное дежурство.
Сотрудники военной полиции следят за межрегиональным и междугородним движением транспортных средств МО, проверяют документы, измеряют температуру военнослужащих, регистрируют каждого из них и только после этого позволяют им проехать.
Контрольно-пропускной пункт военной полиции действует также на границе Республики Армения и Республики Арцах, где не только проверяются документы военнослужащих, но и осуществляется дезинфекция военных машин и машин, принадлежащих военнослужащим.