ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը բացազատել է հսկիչ անցագրային կետեր
13 Ապրիլի, 2020 18:30ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը բոլոր մարզերում և խոշոր համայնքներում բացազատել է հսկիչ անցագրային կետեր, որտեղ սահմանվել է շուրջօրյա հերթապահություն։
Ռազմական ոստիկանության աշխատակիցները հետևում են ՊՆ տրանսպորտային միջոցների միջմարզային, միջքաղաքային շարժին, ստուգում են փաստաթղթերը, չափում են զինծառայողների ջերմությունը, գրանցում յուրաքանչյուրին և հետո միայն թույլատրում շարունակել ճանապարհը։ Ռազմական ոստիկանության հսկիչ անցագրային կետ է գործում նաև ՀՀ և ԱՀ սահմանին, որտեղ ոչ միայն ստուգվում են զինծառայողների փաստաթղթերը, այլև կատարվում է զինվորական մեքենաների և զինծառայողներին պատկանող մեքենաների ախտահանում։

The Ministry of Defense of Armenia has set up checkpoints
13 April, 2020The Ministry of Defense has set up checkpoints in all regions of Armenia, large communities, where a round-the-clock duty has been established.
The officers of the Military Police monitor the inter-regional and intercity traffic of the vehicles of the Ministry of Defense, check the documents, check the body temperature of the servicemen, register each of them and then allow them to continue their journey. There is also a checkpoint on the border between Armenia and Artsakh, where the officers not only check the servicemen’s documents, but also disinfect the military vehicles and vehicles that belong to the servicemen.