13 Մարտի, 2020 17:28
Մարտի 12-ին ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարան են այցելել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի պաշտոնակատար, գնդապետ Ա. Աղաջանյանը և Երևանի կայազորի ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Մ. Սահակյանը:
Ռազմական համալսարանի կուրսանտների և ունկնդիրների հետ հանդիպման ընթացքում անցկացվել է հրահանգավորում իրավակարգի ապահովման նպատակով:
Քննարկվել են քրեական ենթամշակույթի դեմ իրականացվող միջոցառումները, ծառայության ընթացքում արգելված բջջային հեռախոսների օգտագործումը և ոչ կանոնակարգային փոխհարաբերությունները նախականխելուն, կանխելուն և բացառելուն ուղղված հարցեր:

13 Марта, 2020 17:2812 марта Военный университет имени В. Саргсяна МО РА посетили исполняющий обязанности начальника военной полиции МО РА, полковник А. Агаджанян и начальник военной полиции ереванского гарнизона, полковник М. Саакян.
Во ходе встречи с курсантами и слушателями военного университета был проведен инструктаж с целью обеспечения правопорядка.
Были обсуждены мероприятия, выполняемые против криминальной субкультуры, вопросы применения запрещенных сотовых телефонов во время службы, предотвращения и исключения неуставных взаимоотношений.