ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել են քննարկումներ
9 Մարտի, 2020 12:46Մարտի 6-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել են քննարկումներ՝ կապված Բանակի կենտրոնական մարզական ակումբի վերագործարկման վերաբերյալ ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանի գլխավորությամբ անցկացված քննարկումներին մասնակցել են ԱԺ պատգամավորներ, շահագրգիռ գերատեսչությունների և մարզական տարբեր ֆեդերացիաների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Բանակի կենտրոնական մարզական ակումբի կարգավիճակին և գործունեությանը, մարզական վաշտի կառուցվածքին, ինչպես նաև մարզիկ զինծառայողների ընտրությանը վերաբերող հարցերին:

В административном комплексе МО РА проведены обсуждения
6 марта в административном комплексе МО РА были проведены обсуждения проекта постановления правительства о возобновлением деятельности Центрального спортивного клуба Армии.
В обсуждениях, возглавляемых заместителем министра обороны РА Габриелем Балаяном, приняли участие депутаты НС, представители заинтересованных ведомств и различных спортивных федераций.
Во время встречи стороны коснулись статуса и деятельности Центрального спортивного клуба Армии, структуры спортивной роты, а также вопросов отбора военнослужащих-спортсменов.