ՀՀ պաշտպանության նախարարը զինծառայողներին է հանձնել նոր ծառայողական բնակարանների բանալիները
Մարտի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը Շիրակի մարզում մասնակցել է զինծառայողների և նրանց ընտանիքների համար նախատեսված նորակառույց բնակելի շենքի բացման արարողությանը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է բնակարանամուտ տոնող սպաներին ծառայողական բնակարաններ ստանալու առթիվ և համոզմունք հայտնել, որ զինծառայողների սոցիալական ապահովության ծրագրերը շարունակական են և մեծապես նպաստում են ծառայության լիարժեք իրականացմանն ու զինծառայողների մարտունակության բարձրացմանը:
Դավիթ Տոնոյանն այցելել է նաև Գյումրիում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմակայանի տարածքում կառուցվող մարզամշակութային համալիրի շինհրապարակ: Ամիսներ անց այդ տարածքում կգործի ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած համալիր, որտեղ հնարավորություն կունենան իրենց հանգիստն անցկացնել ԶՈՒ զինծառայողներն ու նրանց ընտանիքների անդամները:

Министр обороны РА вручил военнослужащим ключи от новых служебных квартир
7 Марта, 2020 15:096 марта министр обороны РА Давид Тоноян в Ширакской области принял участие в церемонии открытия нового жилого дома, предназначенного для военнослужащих и их семей.
Руководитель оборонного ведомства поздравил офицеров, празднующих новоселье, с получением служебного жилья, и выразил убежденность, что программы социального обеспечения военнослужащих носят непрерывный характер и в значительной степени способствуют полноценному несению службы и повышению боеспособности военнослужащих.
Давид Тоноян также посетил строющуюся на территории расположенной в Гюмри 102-й военной базы РФ строительную площадку спортивно-культурного комплекса. Через несколько месяцев на этой территории будет действовать оснащенный современным оборудованием комплекс, где будут иметь возможность проводить свой отдых военнослужащие ВС и члены их семей.