Հայաստան է այցելել ՆԱՏՕ-ի խորհդատվական խումբը
14 Փետրվարի, 2020 17:12ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խումբն աշխատանքային հանդիպումներ է անցկացրել ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատությունների «Լավ կառավարում և բարեվարքության ամրապնդում» առարկայի ներդրման հարցերով զբաղվող աշխատանքային խմբի անդամների հետ: Հայկական կողմը բանախոսություններ է ներկայացրել իրականացված աշխատանքների, մասնավորապես՝ առարկայի պիլոտային ծրագրերի մշակման, ներդրման, ուսուցման մեթոդաբանության և հետագա ծրագրերի վերաբերյալ:
Փետրվարի 13-ին ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խումբը հյուրընկալվել է ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում, «Պետության ռազմական անվտանգությունը» խորագրով ակադեմիական գերատեսչական դասընթացի ունկնդիրներին և հաստատության պրոֆեսորադասախոսական կազմին ներկայացրել «Լավ կառավարման և բարեվարքության ամրապնդման հիմնահարցերը ռազմավարական մակարդակում» խորագրով բանախոսություն:
Խորհրդատվական խմբի այցն ամփոփվել է ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանումների և ռազմաուսումնական հաստատությունների աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչների հետ կայացած հանդիպման ժամանակ, որի ընթացքում կողմերը համաձայնեցրել են Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ռազմաուսումնական հաստատությունների հետ ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խմբի հետ համագործակցության հետագա ծրագրերը և ուղենիշները:

NATO Advisory Group visited Armenia
14 February, 2020 17:12The NATO Advisory Group held working meetings with the members of the working group dealing with the implementation of the subject “Good Governance and Building Integrity” at the military training institutions. The Armenian side delivered lectures on the work done, in particular, on the development and implementation of the pilot programs for the subject, training methodology and further programs.
On February 13, the NATO Advisory Group was hosted at the National Defense Research University of the Ministry of Defense where the members delivered lectures devoted to the good governance and building integrity at the strategic level.
The results of the visit of the Advisory Group were summarized during the meeting with the representatives of the working group composed of the relevant subdivisions and military training institutions of the Ministry of Defense. During the meeting, the parties agreed on the future programs and guidelines for the cooperation between the NATO Advisory Group and the military training institutions of Armenia.