Հայաստան է այցելել ՆԱՏՕ-ի խորհդատվական խումբը
14 Փետրվարի, 2020 17:12ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խումբն աշխատանքային հանդիպումներ է անցկացրել ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատությունների «Լավ կառավարում և բարեվարքության ամրապնդում» առարկայի ներդրման հարցերով զբաղվող աշխատանքային խմբի անդամների հետ: Հայկական կողմը բանախոսություններ է ներկայացրել իրականացված աշխատանքների, մասնավորապես՝ առարկայի պիլոտային ծրագրերի մշակման, ներդրման, ուսուցման մեթոդաբանության և հետագա ծրագրերի վերաբերյալ:
Փետրվարի 13-ին ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խումբը հյուրընկալվել է ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանում, «Պետության ռազմական անվտանգությունը» խորագրով ակադեմիական գերատեսչական դասընթացի ունկնդիրներին և հաստատության պրոֆեսորադասախոսական կազմին ներկայացրել «Լավ կառավարման և բարեվարքության ամրապնդման հիմնահարցերը ռազմավարական մակարդակում» խորագրով բանախոսություն:
Խորհրդատվական խմբի այցն ամփոփվել է ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանումների և ռազմաուսումնական հաստատությունների աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչների հետ կայացած հանդիպման ժամանակ, որի ընթացքում կողմերը համաձայնեցրել են Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ռազմաուսումնական հաստատությունների հետ ՆԱՏՕ-ի խորհրդատվական խմբի հետ համագործակցության հետագա ծրագրերը և ուղենիշները:

Консультативная группа НАТО посетила Армению
14 Февраля, 2020 17:12Консультативная группа НАТО провела рабочие встречи с членами рабочей группы, занимающейся вопросами внедрения предмета “Эффективное управление и укрепление добропорядочности” в военно-учебных заведениях.
Армянская сторона выступила с лекциями о проделанных работах, в частности о разработке, внедрении, методике преподавания пилотных программ предмета и о дальнейших программах.
13 февраля консультативная группа НАТО побывала в национальном оборонно-исследовательском университете МО, представила слушателям академического ведомственного курса под названием “Военная безопасность государства” и проффессорско-преподавательскому составу лекцию под названием “Вопросы эффективного управления и укрепления добропорядочности на стратегическом уровне”.
Во время встречи с представителями рабочей группы соответствующих подразделений и военно-учебных заведений МО были подведены итоги визита консультативной группы, в ходе которой стороны согласовали дальнейшие программы и директивы сотрудничества военно-учебных заведений оборонного ведомства Армении и консультативной группы НАТО.