ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բելառուս
12 Փետրվարի, 2020 16:13Փետրվարի 13-ից 14-ը ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Բելառուսի Հանրապետություն:
Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-մայոր Վիկտոր Խրենինի հրավերով իրականացվող այցի շրջանակներում նախատեսված են հայ-բելառուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերի շուրջ երկու պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարների երկկողմ բանակցությունները, ՀՀ և ԲՀ պաշտպանության նախարարությունների 2020թ. երկկողմ համագործակցության պլանի հաստատումը: Նախատեսված են նաև հանդիպումներ Բելառուսի Հանրապետության բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:

The delegation headed by the Minister of Defense of Armenia will leave for Belarus
12 February, 2020 16:13On February 13-14, the delegation headed by Minister of Defense of Armenia David Tonoyan will leave for Belarus on an official visit.
Within the framework of the visit to Belarus on the invitation of Minister of Defense of the Republic of Belarus, Major-General Victor Khrenin, bilateral talks between the ministers of the two states on the issues of the Armenian-Belarusian military and military-technical cooperation and approval of the plan of bilateral cooperation for 2020 between the Ministries of Defense of Armenia and Belarus are planned. Meetings with high-ranking officials of the Republic of Belarus are also scheduled.