ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բելառուս
12 Փետրվարի, 2020 16:13Փետրվարի 13-ից 14-ը ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Բելառուսի Հանրապետություն:
Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-մայոր Վիկտոր Խրենինի հրավերով իրականացվող այցի շրջանակներում նախատեսված են հայ-բելառուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերի շուրջ երկու պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարների երկկողմ բանակցությունները, ՀՀ և ԲՀ պաշտպանության նախարարությունների 2020թ. երկկողմ համագործակցության պլանի հաստատումը: Նախատեսված են նաև հանդիպումներ Բելառուսի Հանրապետության բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:

Делегация во главе с министром обороны РА посетит Беларусь
С 13 по 14 февраля делегация, возглавляемая министром обороны РА Давидом Тонояном, с официальным визитом посетит Республику Беларусь.
В рамках визита по приглашению министра обороны Республики Беларусь, генерал-майора Виктора Хренина предусмотрены двусторонние переговоры глав оборонных ведомств двух государств по вопросам армяно-белорусского военного и военно-технического сотрудничества, утверждение плана двустороннего сотрудничества министерств обороны РА и РБ в 2020г. Предусмотрены также встречи с высокопоставленными должностными лицами Республики Беларусь.