ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է 2-րդ զորամիավորում
6 Փետրվարի, 2020Փետրվարի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այցելել է 2-րդ զորամիավորում: Այցի շրջանակում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկա է գտնվել բարդ եղանակային պայմաններում նոր սերնդի թրթուրավոր ձնագնացների փորձարկման աշխատանքներին և դիտարկել մեքենաների տեխնիկական հնարավորությունները:
Ձնագնացները նախատեսվում են լեռնային և դժվարամատչելի հատվածներում գտնվող մարտական դիրքերի բնականոն կենսագործունեությունը եղանակային բարդ պայմաններում առավել արդյունավետ կազմակերպելու համար:
Այցի ընթացքում Դավիթ Տոնոյանը եղել է նաև ՌՈ կայազորային կարգապահական ստորաբաժանումներից մեկում, ծանոթացել անձնակազմի զորանոցային և կենցաղային պայմաններին, հրամանատարական կազմին խիստ ցուցումներ տվել զինծառայողների շրջանում քրեական ենթամշակույթի դրսևորումներն իսպառ բացառելու, երևույթի հանդեպ հանդուրժողականություն ցուցաբերող սպաներին բացահայտելու և անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկելու վերաբերյալ:

Министр обороны РА посетил 2-й армейский корпус
5 февраля министр обороны РА Давид Тоноян посетил 2-й армейский корпус. В ходе визита руководитель оборонного ведомства присутствовал в испытательных работах гусеничных снегоходов нового поколения в сложных погодных условиях и рассмотрел технические возможности машин.
Снегоходы предназначены для более эффективной организации в сложных погодных условиях нормальной жизнедеятельности боевых позиций, находящихся в горных и труднодоступных местах.
В ходе визита Давид Тоноян побывал также в одном из гарнизонных дисциплинарных подразделений ВП, ознакомился с казарменными и бытовыми условиями военнослужащих, дал строгие указания командному составу о полном исключении проявлений криминальной субкультуры среди военослужащих, о выявлении офицеров, проявляющих терпимость к данному явлению, и о принятии необходимых мер.