ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է 2-րդ զորամիավորում
6 Փետրվարի, 2020Փետրվարի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այցելել է 2-րդ զորամիավորում: Այցի շրջանակում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկա է գտնվել բարդ եղանակային պայմաններում նոր սերնդի թրթուրավոր ձնագնացների փորձարկման աշխատանքներին և դիտարկել մեքենաների տեխնիկական հնարավորությունները:
Ձնագնացները նախատեսվում են լեռնային և դժվարամատչելի հատվածներում գտնվող մարտական դիրքերի բնականոն կենսագործունեությունը եղանակային բարդ պայմաններում առավել արդյունավետ կազմակերպելու համար:
Այցի ընթացքում Դավիթ Տոնոյանը եղել է նաև ՌՈ կայազորային կարգապահական ստորաբաժանումներից մեկում, ծանոթացել անձնակազմի զորանոցային և կենցաղային պայմաններին, հրամանատարական կազմին խիստ ցուցումներ տվել զինծառայողների շրջանում քրեական ենթամշակույթի դրսևորումներն իսպառ բացառելու, երևույթի հանդեպ հանդուրժողականություն ցուցաբերող սպաներին բացահայտելու և անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկելու վերաբերյալ:

The Minister of Defense of Armenia visited the second military formation
6 February, 2020 11:18On February 5, Minister of Defense David Tonoyan visited the second military formation. During the visit, the Minister participated in the process of testing the new-generation tracked snowmobiles in adverse weather conditions and reviewed the technical capabilities of the machines.
The snowmobiles are designed to more effectively organize the normal activities of combat positions in mountainous and inaccessible areas in adverse weather conditions.
David Tonoyan also visited one of the garrison disciplinary subdivisions of the Military Police, got acquinted with the barracks and living conditions of the personnel, gave instructions to the command staff to completely exclude manifestations of criminal subculture and take measures to detect the officers who tolerate the phenomenon.