ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է նորակառույց շենքերի բացման արարողություններին
14 Հոկտեմբերի, 2019 14:50Բնակելի շենքերից մեկը կառուցվել և շահագործման է հանձնվել Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում: Նորակառույց շենքի 22 բնակարանների բանալիները զինծառայողներին է հանձնել պաշտպանության նախարարը։ Սիսիան քաղաքում ևս սպաները ստացել են կահավորված 28 ծառայողական բնակարաններ։
Զինծառայողները և նրանց ընտանիքների անդամները բնակարանամուտ են տոնել նաև Վայք քաղաքում, որտեղ ծառայողական բնակարաններ են ստացել 44 զինծառայողներ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է նորակառույց շենքերում բնակարաններ ստացած զինծառայողներին և ընդգծել, որ զինված ուժերի սպայակազմի բնակավորման, սոցիալական ապահովության հարցը մշտապես գտնվում է ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում: Վստահեցնելով, որ արվում է ամեն հնարավորը զինծառայողների սոցիալական բեռը թեթևացնելու համար, Դավիթ Տոնոյանը համոզմունք է հայտնել, որ բնակարանային խնդրի լուծումը մեծապես կնպաստի զինծառայողների մարտունակության բարձրացմանը և մարտական առաջադրանքների կատարմանը։

Министр обороны РА принял участие в церемонии сдачи в эксплуатацию новостроек
14 Октября, 2019 14:50Одно из жилых зданий было построено и сдано в эксплуатацию в городе Горис Сюникского Марза РА. Ключи от 22 квартир нового здания военнослужащим вручил министр обороны. В городе Сисиан офицеры также получили 28 обставленных служебных квартир.
Военнослужащие и члены их семей отметили новоселье также и в городе Вайк, где служебные квартиры получили 44 военнослужащих. Глава оборонного ведомства поздравил военнослужащих, получивших квартиры в новостройках, и подчеркнул, что вопрос заселения и социального обеспечения офицерского состава ВС постоянно находится в центре внимания военно-политического руководства РА.
Заверив, что делается все возможное для облегчения социального бремени военнослужащих, Давит Тоноян выразил уверенность, что решение жилищной проблемы в значительной степени будет способствовать повышению боеспособности военнослужащих и выполнению боевых заданий.