ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Միացյալ Թագավորության դեսպանին
6 Սեպտեմբերի, 2019 17:00Սեպտեմբերի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին՝ Հայաստանում վերջինիս առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Նախարար Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել տիկին դեսպանին իր պաշտոնավարման ընթացքում պաշտպանության բնագավառում հայ-բրիտանական համագործակցության խորացմանը միտված գործունեության համար՝ կարևորելով կանոնավոր ռազմաքաղաքական քննարկումների անցկացումը, ռազմավարական տարբեր ոլորտներում մասնագիտական խորհրդատվական աջակցությունը, տարբեր կրթական և վերապատրաստման ծրագրերը, համատեղ ռազմամշակութային միջոցառումների անցկացումը և այլն։
Տիկին դեսպանը, իր հերթին շնորհակալություն հայտնելով, նշել է, որ համագործակցության շրջանակներում համատեղ ձեռքբերումները երկուստեք բարձր են գնահատվում և վստահություն հայտնել, որ փոխգործակցության զարգացումը շարունակական կլինի։

Minister of Defence of RA received the ambassador of the UK
6 September, 2019 17:00On September 6, RA Minister of Defence Davit Tonoyan received Ms Judith Farnworth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to the Republic of Armenia on the occasion of the completion of her mission in Armenia.
Minister Tonoyan expressed his gratitude to the Ambassador for her work aimed at deepening Armenian-British defence cooperation, stressing the importance of regular military-political discussions, professional consulting in various strategic areas, various educational and training programs, joint military-cultural events and more.
The Ambassador, in her turn, expressed her gratitude that the joint achievements within the framework of the cooperation are highly valued and expressed confidence that the development of the cooperation would be continuous.