23 Մարտի, 2019Մարտի 22-ին ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է 2018թ. հունիսին Ադրբեջանի իրավազորության ներքո հայտնված և հետագայում 20 տարվա ազատազրկման դատապարտված ՀՀ քաղաքացի Կարեն Ղազարյանի հորը՝ Արմեն Ղազարյանին:
ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահը Արմեն Ղազարյանին տեղեկացրել է, որ հայկական կողմն ինտենսիվ աշխատում է Կարեն Ղազարյանին Հայաստան վերադարձնելու ուղղությամբ` համագործակցելով ինչպես Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան պատվիրակության, ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահների, այնպես էլ մարդու իրավունքների պաշտպանության միջազգային կառույցների հետ:

Встреча в административном комплексе министерства обороны РА
22 марта председатель Комиссии по военнопленным, заложникам и пропавшим без вести лицам РА, министр обороны РА Давит Тоноян принял Армена Казаряна, отца Карена Казаряна, оказавщшегося в июне 2018г. под юрисдикцией Азербайджана и в дальнейшем приговоренного к 20 годам лишения свободы.
Председатель Комиссии по военнопленным, заложникам и пропавшим без вести лицам Республики Армения сообщил Армену Казаряну, что армянская сторона активно работает над возвращением Карена Казаряна в Армению, - в сотрудничестве как с армянской делегацией Международного комитета Красного Креста (МККК), с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, так и с международными структурами по защите прав человека.