9 Հունվարի, 2019 17:23Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու պետությունների միջև պաշտպանության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Խոսելով երկկողմ ռազմական համագործակցության զարգացման հեռանկարների մասին, ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը կարևորել է համագործակցությունը պլանային և պայմանագրային հիմքերի վրա դնելու անհրաժեշտությունը:
Դեսպան Ջասիմ Մուհամմադ Ալ Կասիմին Դավիթ Տոնոյանին է փոխանցել ս.թ. փետրվարի 17-ից 21-ը կայանալիք «ԱՅԴԵՔՍ-2019» միջազգային համաժողովին և ցուցահանդեսին մասնակցելու` ԱՄԷ փոխնախագահ, վարչապետ, Դուբայի կառավարիչ, պաշտպանության նախարար Շեյխ Մուհամմադ բին Ռաշիդ Ալ Մաթքումի հրավերը: Ընդունելով հրավերը, Դավիթ Տոնոյանը տեղեկացրել է, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակության մասնակցությունից բացի, ցուցահանդեսին իրենց արտադրանքը կներկայացնեն ՀՀ ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունները, իսկ ՀՀ ՊՆ պատվո պահակախումբը և զինվորական նվագախումբը կմասնակցեն հանդիսավոր արարողություններին:

Предприятия военной промышленности РА представят свою продукцию на международной конференции и выставке IDEX 2019
9 Января, 2019 17:23
Исполняющий обязанности министра обороны РА Давит Тоноян 9 января принял Чрезвычайного и полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов в Республике Армении доктора Джасима Мухаммада Аль-Касими.
В ходе встречи стороны обсудили возможности расширения сотрудничества двух стран в сфере обороны.
Говоря о перспективах развития двустороннего военного сотрудничества, исполняющий обязанности министра обороны РА подчеркнул необходимость налаживания сотрудничества на плановой и договорной основе.
Посол Джасим Мухаммад Аль-Касими передал Давиту Тонояну приглашение эмира Дубая, премьер-министра, вице-президента и министра обороны Объединённых Арабских Эмиратов Мохаммеда ибн Рашид Аль Мактума принять участие в международной конференции и выставке IDEX 2019 (International Defense Conference & Exhibition), которые пройдут 17-21 февраля с.г. Приняв приглашение, Давит Тоноян сообщил, что помимо участия возглавляемой министром обороны РА делегации, на выставке свою продукцию представят предприятия военной промышленности РА, а почетный караул и военный оркестр министерства обороны РА примут участие в торжественных церемониях.