Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է «Հայ վիրավոր հերոսներ հիմնադրամի» ներկայացուցիչներին
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է «Հայ վիրավոր հերոսներ հիմնադրամի» տնօրեն Ռազմիկ Արզումանյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հիմնադրամի կողմից ՀՀ զինված ուժերին և Արցախի պաշտպանության բանակին ցուցաբերվող օժանդակության ընթացքը, ինչպես նաև նոր ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:
Կարևորելով հիմնադրամի գործունեությունը և շնորհակալություն հայտնելով իրականացվող ծրագրերի համար, Դավիթ Տոնոյանը տեղեկացրել է, որ հիմնադրամի կողմից նվիրաբերված՝ զինծառայողների կյանքի պահպանման առաջին բուժօգնության պայուսակների հերթական խմբաքանակն արդեն իսկ առաքվում է զորքեր, մասնավորապես՝ մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասեր:
Իր հերթին, Ռազմիկ Արզումանյանը տեղեկացրել է, որ հիմնադրամի կողմից նախաձեռնվել է նոր, լայնածավալ ծրագիր, որով նախատեսվում է մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմի սանիտարահիգիենիկ պայմանները բարելավելու նպատակով մարտական հենակետերը կահավորել սանիտարական և խոհանոցային պատրաստի հանգույցներով:
Զրուցակիցներն ընդգծել են հիմնադրամի յուրահատուկ դերակատարությունն ու համահայկական նշանակությունը և երախտագիտություն հայտնել  բոլոր այն  հայրենակիցներին, ովքեր հիմնադրամի միջոցով իրենց ներդրումն են ունենում Հայոց բանակի կայացման գործում:

Давит Тоноян принял представителей «Фонда армянских раненных героев»
22 декабря исполняющий обязанности министра обороны РА Давит Тоноян принял директора «Фонда раненных армянских героев» Размика Арзуманяна.
В ходе встречи стороны обсудили процесс оказания помощи Вооруженным силам Республики Армения и Армии обороны Арцаха, а также возможности реализации новых программ.
Отметив важность деятельности Фонда и выразив благодарность за реализуемые программы, Давит Тоноян сообщил, что очередная партия сумок для оказания первой медицинской помощи военнослужащим, подаренных фондом, уже доставляется ​​войскам, в частности, войсковым частям, несущим боевую службу.
Со своей стороны Размик Арзуманян сообщил, что Фонд инициировал новый, широкомасштабный проект, который предусматривает оснащение боевых опорных пунктов готовыми санитарными и кухонными узлами для улучшения санитарно-гигиенических условий личного состава, осуществляющего боевое дежурство.
Собеседники подчеркнули особую роль фонда и его общеармянское значение и выразили благодарность всем тем соотечественникам, которые вносят свой вклад в становление Армянской армии.