Շարունակվում է ՀՀ ՊՆ պատվիրակության այցը Լիբանան
2 Նոյեմբերի, 2018 17:16Նոյեմբերի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Լիբանանում ՄԱԿ-ի հովանու ներքո UNIFIL խաղաղապահ առաքելությանը ներգրավված հայկական դասակի տեղակայման վայր:
UNIFIL առաքելությանը մասնակցող ուժերի ռազմաբազայում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին դիմավորել է հայկական զորախմբի հրամանատար, մայոր Լեոնիդ Հովհաննիսյանը։ Զինվորական արարողակարգով հայկական պատվիրակությանը ողջունել է ռազմաբազայի փոխհրամանատար Իմռան Ռհիզան։
Դավիթ Տոնոյանը աշխատանքային քննարկում է անցկացրել ռազմաբազայի հրամանատարության և խաղաղապահ առաքելությանը ներգրավված զինծառայողների մասնակցությամբ։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը գրառում է կատարել ռազմաբազայի հյուրերի մատյանում։
Հանդիպման ավարտին Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ուղևորվել է հայ խաղաղապահների պատասխանատվության տարածք։

Продолжается визит делегации министерства обороны РА в Ливан
2 Ноября, 2018 17:162 ноября делегация во главе с исполняющим обязанности министра обороны РА Давитом Тонояном посетила место дислокации армянского взвода, участвующего в миротворческой миссии под эгидой ООН в Ливане (ЮНИФИЛ).
На военной базе сил миссии ЮНИФИЛ главу оборонного ведомства РА встретил командир армянского контингента майор Леонид Оганесян. Заместитель командующего военной базой Имран Рхиза приветствовал армянскую делегацию в соответствии с военным протоколом.
Давид Тоноян провел рабочее совещание с участием командования военной базой и военнослужащими, задействованными в миротворческой миссии. Глава оборонного ведомства сделал запись в гостевой книге военной базы.
В конце встречи делегация во главе с Давитом Тонояном отправилась в зону ответственности армянских миротворцев.