Աշխատանքային այցով Լիբանանում է Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը
2 Նոյեմբերի, 2018 13:33Բեյրութի օդանավակայանում Դավիթ Տոնոյանին դիմավորել է Լիբանանի պաշտպանության նախարար Յաքուբ Սարրաֆը։ Ողջունելով միմյանց, երկու բարեկամ պետությունների պաշտպանության նախարարները կարճ քննարկում են անցկացրել։
Նոյեմբերի 2-ի առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն այցելել է Լիբանանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարություն։ Դիմավորման արարողությունից հետո Դավիթ Տոնոյանը ծաղկեպսակ է դրել Լիբանանի նահատակված զինվորների հուշարձանին։
Երկու պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարներն աշխատանքային հանդիպման ընթացքում քննարկել են համագործակցության համատեղ ծրագրեր, տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցեր։ Հանդիպման ավարտին Դավիթ Տոնոյանը և Յաքուբ Սարրաֆը ստորագրել են Ռազմական համագործակցության մասին համաձայնագիր։
Լիբանանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Լիբանանում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող հայկական դասակի տեղակայման վայր։

Делегация во главе с Давитом Тонояном находится в Ливане с рабочим визитом
2 Ноября, 2018 13:33В аэропорту Бейрута Давита Тонояна встретил министр обороны Ливана Якуб Сарраф. Приветствуя друг друга, министры обороны двух дружественных государств провели короткую дискуссию.
Утром 2 ноября исполняющий обязанности министра обороны РА Давит Тоноян посетил министерство обороны Республики Ливан. После церемонии встречи Давит Тоноян возложил венок к мемориалу воинов-мучеников Ливана.
В ходе рабочего совещания главы оборонных ведомств двух стран обсудили совместные программы сотрудничества, вопросы региональной и международной безопасности.
В конце встречи Давит Тоноян и Якуб Сарраф подписали Соглашение о военном сотрудничестве.
Из министерства обороны Республики Ливан делегация, возглавляемая Давитом Тонояном, отправилась на место дислокации осуществляющего миротворческую миссию в Ливане армянского взвода.