10 Հոկտեմբերի, 2018 18:19Հոկտեմբերի 9-ից 10-ը ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետի պետի գլխավորած պատվիրակությունը ճանաչողական այցով գտնվում էր Իտալիայում:
Այցի շրջանակում հայկական պատվիրակության համար կազմակերպվել են բրիֆինգներ՝ Իտալիայի զինված ուժերի համազորային շտաբային քոլեջի և ռազմավարական հետազոտությունների ռազմական կենտրոնի կառուցվածքի, գործառույթների, ուսումնական ծրագրերի, դասավանդվող առարկաների, ունկնդիրների և դասախոսական կազմի ընտրության ու վերապատրաստման գործընթացի վերաբերյալ:
Իր հերթին ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունն իտալական կողմին մանրամասներ է ներկայացրել ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետի և պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի գործունեության վերաբերյալ:
Այցի ընթացքում քննարկվել են նաև երկու երկրների ռազմաուսումնական հաստատությունների հետագա համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

Ministry of Defence delegation visits Italy
10 October, 2018 18:19A delegation led by the head of the V. Sargsyan Military University's Command and Staff Department paid a familiarization visit to Italy on 9-10 October.
As part of the visit, the Armenian delegation was briefed on the selection and retraining of the structure of the Armed Forces' Joint Staff College and Strategic Research Centre of the Italian Armed Forces, as well as the training and retraining of the teaching staff, lecturers, curricula, subjects, and more.
The Armenian delegation members, from their part, told them about their department and the Defence Military Research University.
Issues related to the further cooperation of the military educational institutions of the two countries were also discussed during the meeting.