24 Հուլիսի, 2018 19:26Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության համագործակցությանն առնչվող հարցեր: ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է երկկողմ համագործակցության հիմնական ոլորտները, որոնք առնչվում են տարբեր ուղղություններով խորհրդատվական աջակցությանը, ռազմական կրթությանը, կրտսեր հրամանատարների մարտավարական պատրաստությանը և այլ ոլորտների: Դավիթ Տոնոյանը նշել է նաև երկու երկրների պաշտպանական քաղաքականության և պաշտպանական համագործակցության համար պատասխանատու պաշտոնյաների միջև ռազմաքաղաքական երկխոսության կանոնավոր անցկացման կարևորությունը:
Դեսպան Ֆարնուորթն իր հերթին ընդգծել է, որ Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարությունը շարունակելու է համագործակցությունը սահմանված ոլորտներում և հաստատել ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացրած ուղղություններով խորհրդատվական աջակցություն տրամադրելու պատրաստակամությունը` ներառյալ պետական գնումների օրենսդրությանը վերաբերող ոլորտում:

Defence minister receives British ambassador
24 July, 2018 19:26Defence Minister Davit Tonoyan received on 24 July British Ambassador to Armenia Judith
Farnworth.
The parties discussed issues related to the Armenia-UK cooperation in the defence sector. Minister Tonoyan highlighted the bilateral cooperation in advisory support, military education, and tactical training of junior commanders among other directions of cooperation. He also said that it is important that high level defence officials engage in regular military and political dialogue.
Ambassador Farnworth, from her part, said that the United Kingdom Ministry of Defence will continue to cooperate with the Armenian Defence Ministry in the defined fields, including assistance in public procurement legislation.