Ռազմական ոստիկանները շուրջօրյա ծառայություն կիրականացնեն «Զվարթնոց» օդանավակայանում
25 Հունիսի, 2018 15:49Միջոցառումը ձեռնարկվել է ՀՀ վարչապետի այն հայտարարության առնչությամբ, որով արտերկրում գտնվող զորակոչային տարիքի բոլոր հայ երիտասարդներին կոչ էր արվել վերադառնալ հայրենիք և կատարել իրենց սահմանադրական պարտքը:
Ռազմական ոստիկանները 24 ժամ անընդմեջ գտնվելու են օդանավակայանում` անհրաժեշտության դեպքում արտերկրից ժամանող երիտասարդներին զինվորական ծառայությունից խուսափելու հետևանքների և քրեական հետապնդումից ազատվելու վերաբերյալ հուզող հարցերին պատասխանելու և, իհարկե, զինվորագրվելու նպատակով հայրենիք վերադարձածների հետագա գործողությունները ճիշտ կազմակերպելու, ուղղորդելու և անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերելու նպատակով:
Ռազմական ոստիկանները հետևելու են նաև, որպեսզի օդանավակայանի տարածքում գտնվող զինծառայողները խստորեն պահպանեն զինվորական համազգեստի կրման կանոները:

Военные полицейские будут нести круглосуточную службу в аэропорту «Звартноц»
Навстречу летнемупризыву2018г. с 25 июня и до конца призыва сотрудники военной полиции МО РА будут нести круглосуточную службу в аэропорту «Звартноц».
Данное мероприятие предпринято в связи с заявлением премьер-министра РА о том, что вся армянская молодежь призывного возрасту, находящаяся за рубежом, призвана вернуться на Родину и выполнить свой конституционный долг.
Военные полицейские будут непрерывно находиться в аэропорту в течение 24 часов, чтобы в случае необходимости отвечатьна вопросы, возникающие у прибывающих из заграницы молодых людей о последствиях уклонения от военной службы и освобождении от уголовной отвтственности, и, конечно же, с целью правильной организации дальнейших действий возвращающихся на Родину призывников, их направления и оказания необходимой помощи.
Военная полиция также будет следить за тем, чтобы военнослужащие, находящиеся на территории аэропорта, строго придерживались правил ношения военной формы.