ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Բուլղարիա
9 Հունիսի, 2018 11:40Երկկողմ համագործակցության շրջանակում հունիսի 5-ից 7-ը ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Բուլղարիայի Հանրապետություն:
Այցի ընթացքում գնդապետ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպել է Բուլղարիայի ռազմական ոստիկանության ծառայության տնօրեն, բրիգադի գեներալ Բորիսլավ Սերտովի հետ: Քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում երկու երկրների համագործակցությունն ակտիվացնելու հետ կապված հարցեր:
Հայկական պատվիրակությունը եղել է նաև Սոֆիայի շրջանային ռազմական ոստիկանության բաժնում, ծանոթացել ցուցադրված ռազմական տեխնիկային և սպառազինությանը:
Այցի շրջանակում ձեռք են բերվել համագործակցության զարգացման մի շարք պայմանավորվածություններ, այդ թվում՝ սեպտեմբեր ամսին կայանալիք ՆԱՏՕ-ի ռազմական ոստիկանության ղեկավար կազմի կոնֆերանսին ՀՀ ՊՆ ՌՈ ներկայացուցիչների մասնակցության վերաբերյալ:

Chief of Military Police visits Bulgaria
9 June, 2018 11:40A delegation headed by Col. Artur Baghdasaryan, Chief of Military Police, paid a visit to Bulgaria on 5-7 June as part of bilateral cooperation.
Col. Baghdasaryan met with the director of the Bulgarian Military Police Service, Brig. Gen. Borislav Sertov to discuss issues related to boosting cooperation in defence sector between the two countries.
The Armenian delegation also visited Sofia District Military Police Department to study the displayed military equipment and armament.
During the visit, a number of cooperation agreements were reached, including one on the participation of the Armenian Military Police representatives in the NATO Conference of Military Police chiefs, set to be held in September.