6 Հունիսի, 2018 17:26
Հունիսի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՌԴ Կիզիլ քաղաքում մասնակցել է ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին:
Նիստի ընթացքում քննարկվել է օրակարգի շուրջ 24 հարց, այդ թվում` ԱՊՀ մասնակից պետությունների մինչև 2020թ. ռազմական համագործակցության զարգացման, ՀՕՊ միացյալ համակարգի «Տարածաշրջանային անվտանգություն-2018» համատեղ համակարգչային հրամանատարաշտաբային զորավարժության, համատեղ (միացյալ) կապի համակարգի Համաձայնագրի նախագծի և ռազմական նշանակության արբանյակային կապի համակարգի շահագործման և հետագա կատարելագործման Համաձայնագրի վերաբերյալ: Նիստի արդյունքներով ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի բոլոր որոշումներն ստորագրվել են:
ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նախագահ, ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն շնորհավորել է Դավիթ Տոնոյանին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու և ԱՊՀ ՊՆ խորհրդի կազմում ընդգրկվելու կապակցությամբ:

6 Июня, 2018 17:266 июня Министр обороны РА Давит Тоноян в городе Кызыл РФ принял участие в очередном заседании Совета министров обороны СНГ.
В ходе заседания были обсуждены 24 вопроса повестки, в том числе о развитии военного сотрудничества государств-участников СНГ до 2020 года, о совместных компьютерных командно-штабных учениях объединенной системы ПВО «Региональная безопасность-2018», о проекте Соглашения о системе совместной (объединенной) связи и о Соглашении об эксплуатации и дальнейшем совершенствовании системы спутниковой связи военного назначения. По результатам заседания были подписаны все решения Совета министров обороны СНГ.
Председатель Совета министров обороны СНГ, министр обороны РФ генерал армии Сергей Шойгу поздравил Давита Тонояна с назначением на пост министра обороны РА и включением в состав Совета министров обороны СНГ.