6 Հունիսի, 2018 17:26
Հունիսի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ՌԴ Կիզիլ քաղաքում մասնակցել է ԱՊՀ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին:
Նիստի ընթացքում քննարկվել է օրակարգի շուրջ 24 հարց, այդ թվում` ԱՊՀ մասնակից պետությունների մինչև 2020թ. ռազմական համագործակցության զարգացման, ՀՕՊ միացյալ համակարգի «Տարածաշրջանային անվտանգություն-2018» համատեղ համակարգչային հրամանատարաշտաբային զորավարժության, համատեղ (միացյալ) կապի համակարգի Համաձայնագրի նախագծի և ռազմական նշանակության արբանյակային կապի համակարգի շահագործման և հետագա կատարելագործման Համաձայնագրի վերաբերյալ: Նիստի արդյունքներով ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի բոլոր որոշումներն ստորագրվել են:
ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի նախագահ, ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն շնորհավորել է Դավիթ Տոնոյանին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու և ԱՊՀ ՊՆ խորհրդի կազմում ընդգրկվելու կապակցությամբ:

6 June, 2018 17:26Armenian Defence Minister Davit Tonoyan took part in the regular meeting of the CIS Council of Defence Ministers, held in Kizil, Russia, on 6 June.
Some 24 issues on the agenda were discussed during the meeting, including the development of the military cooperation between the CIS countries by 2020, the “Regional Security -2018” joint computer command and staff drills, the draft Agreement on Operation and Further Improvement of Joint (Unified) Communications System and Military Satellite Communications. All the CIS Council of Defence Ministers resolutions were signed at the meeting.
Army General Sergei Shoigu, Chairman of CIS Council of Defence Ministers and Russian defence minister, congratulated Davit Tonoyan on the latter’s appointment as Armenia’s defence minister and on the inclusion in the Council of CIS Defence Ministers.