Ամփոփվել են «Կորյուն» ռազմամարզական խաղի արդյունքները
16 Ապրիլի, 2018 21:14Շնորհավորելով մասնակիցներին ռազմամարզական խաղերի ավարտի կապակցությամբ՝ պաշտպանության նախարարի տեղակալը նշել է, որ եզրափակիչ հասած տասնչորս թիմերի ներկայացուցիչներն արդեն հաղթանակած են: Սակայն լարված պայքարին զուգահեռ նրանք նաև ձեռք են բերել նոր ընկերներ, ծանոթացել են բանակային կյանքի որոշ դժվարությունների և հաղթահարել դրանք, մրցակցային մթնոլորտում ձեռք են բերել այն դրական որակները, որոնք հետագա կյանքի ընթացքում շատ օգտակար են լինելու: Փոխնախարարը հույս է հայտնել, որ խաղերի ընթացքում կուտակած փորձը կդառնա մասնակիցների նոր հաջողությունների և հաղթանակների գրավականը:
ՀՀ հանրակրթական ծրագրեր իրականացնող ուսումնական հաստատությունների միջև անցկացվող «Կորյուն» ռազմամարզական խաղերի հանրապետական հանձնաժողովը, ամփոփելով մրցավարական գնահատականները, որոշել է թիմային մրցաձևերում մրցանակային տեղերը: Երրորդ տեղում Տավուշի մարզի թիմն է՝ Իջևանի ավագ դպրոց, երկրորդ տեղն զբաղեցրել է Արցախի առաջին թիմը՝ Ստեփանակերտի թիվ 11 ավագ դպրոց: Մրցանակային առաջին հաղթական հորիզոնականը գրավել է Լոռու մարզի թիմը՝ Վանաձորի թիվ 13 ավագ դպրոցի սաները` զինղեկ փոխգնդապետ Հովհաննես Բաբայանի ղեկավարությամբ:

Koryun military games over
16 April, 2018 21:14Congratulating the participants on the end of the military exercises, Deputy Minister Davtyan said that the representatives of the 14 teams that have reached the finals have already won. But along with the tense competition, they also acquired new friends, got to know some of the difficulties of the army life and how to overcome them, and in a competitive atmosphere, they gained qualities that will be very useful in the future. He expressed hope that the experience accumulated during the games would become s pledge of new successes and victories for the participants.
The national committee of the Koryun games – conducted between Armenian educational institutions – summed up the scores and made decisions on winning places in team tournaments.
Ijevan high school of Tavush Region took the third place; Stepanakert high school N 11 of Artsakh was the runner up; the first prize went to the students of Vanadzor high school N 13 of Lori Region. This team was headed by the school’s military teacher, Lt. Col. Hovhannes Babayan.