Անցկացվել է ռազմական ոստիկանության խաղաղապահ դասակի համալրման մրցույթի երկրորդ փուլը
17 Մարտի, 2018 11:21Մրցութային հանձնաժողովը՝ ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Արթուր Բաղդասարյանի նախագահությամբ, քննարկել է խաղաղապահ դասակի համալրման հայտ ներկայացրած քաղաքացիների դիմումները, հարցազրույց անցկացրել թեկնածուների հետ՝ տեղում ստուգելով նրանց մասնագիտական ունակությունները:
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության կենտրոնական ապարատում 2018թ. հունվարին ստեղծվել է նոր ստորաբաժանում՝ խաղաղապահ դասակ, որը կմասնակցի ՀՀ խաղաղապահ առաքելություններին:
Խաղաղապահ դասակը կազմված է հետաքննչական, զինավտոտեսչության և պարետային ծառայության խմբերից:
Համալրման համար առաջնահերթությունը տրվում է համապատասխան բարձրագույն մասնագիտական կրթություն ունեցող, երկու և ավել օտար լեզուների տիրապետող և պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած մինչև 35 տարեկան ՀՀ քաղաքացիներին:
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անձինք ինքնակենսագրությունը (CV) կարող են ներկայացնել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանություն (հասցե՝ ք. Երևան, Ծովակալ Իսակովի պող., 18/10):

Second stage of competition for candidates of Military Police peacekeeping platoon held
17 March, 2018 11:21The Competition Commission, chaired by the commission’s chair, Col. Arthur Baghdasaryan, discussed the applications, interviewed the candidates, checked their professional skills on the spot.
A new unit - peacekeeping platoon - was formed in January 2018 within the Military Police apparatus to participate in peacekeeping missions of Armenia.
The peacekeeping platoon comprises investigative, military and patrol groups.
Priority is given to Armenian citizens under the age of 35 who have appropriate higher vocational education, speak two or more foreign languages and have served a compulsory military service.
Persons wishing to take part in the competition can submit their CVs to the Military Police at 18/10 Tsovakal Isakov Ave., Yerevan.