Ստորագրվել է պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական համագործակցության 2018 թվականի ծրագիրը
16 Մարտի, 2018Մարտի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը և ՀՀ-ում Ֆրանսիայի ռազմական կցորդ, գնդապետ Օլիվյեր Մադյոն (նստավայրը ք. Թբիլիսի) ստորագրել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ֆրանսիական երկկողմ համագործակցության 2018 թվականի ծրագիրը: Այն ներառում է մոտ 10-ը միջոցառում. ռազմական կրթության, վերապատրաստումների, ֆրանսերեն լեզվի պատրաստության, ինչպես նաև ռազմաբժշկության, կիբերանվտանգության, ինժեներական և այլ ոլորտներում փորձի փոխանակման ծրագրերի իրականացում Հայաստանում և Ֆրանսիայում:
Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ջանքերի գործադրումը խաղաղապահության բնագավառում համագործակցության խորացման ուղղությամբ:

16 March, 2018 11:04
Levon Ayvazyan, Head of Defence Ministry's Defence Policy Department, and French Military Attaché in Armenia, Col. Olivier Madieau (residence in Tbilisi), signed on 16 March the Armenian-French bilateral cooperation programme in the defence sector for 2018. It includes about 10 events: military education, retraining, French language preparation, as well as exchange of experiences in military medicine, cyber security, engineering and other fields in Armenia and France.
During the meeting, an agreement was reached to continue efforts to deepen cooperation in the field of peacekeeping.