Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Լիբանանի դեսպանին
6 Փետրվարի, 2018 20:41Փետրվարի 6-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիբանանի արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Մայա Դաղերին:
Զրույցի ընթացքում Վիգեն Սարգսյանը ներկայացրել է պաշտպանության բնագավառում հայ-լիբանանյան համագործակցության ներկայիս մակարդակը և փոխադարձ հետքաքրքրություն ներկայացնող ուղղությունները: ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշել է, որ համագործակցությանը նոր խթան հաղորդելու համար նպատակահարմար է արդիականացնել համագործակցության իրավական շրջանակը և ակտիվացնել բարձր մակարդակի ռազմաքաղաքական երկխոսությունը:
Դեսպան Դաղերն իր հերթին հայտնել է պաշտպանության բնագավառում հայ-լիբանանյան համագործակցությունը բարձր մակարդակի հասցնելու` լիբանանյան կողմի պատրաստակամության մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող այլ հարցեր:

Виген Саргсян принял посла Ливана в Армении
6 Февраля, 2018 20:416 февраля министр обороны РА Виген Саргсян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Ливана в РА г-жу Майю Дагер.
В ходе беседы Виген Саргсян представил нынешний уровень армяно-ливанского сотрудничества в области обороны и направления, представляющие взаимный интерес. Министр обороны РА отметил, что целесообразно обновить правовые рамки сотрудничества и активизировать военно-политический диалог высокого уровня, чтобы придать новый импульс сотрудничеству.
Посол Дагер, в свою очередь, сообщила о готовности ливанской стороны поднять армяно-ливанское сотрудничество в оборонной сфере на высокий уровень.
В ходе встречи стороны также обсудили другие вопросы двустороннего сотрудничества и региональной безопасности.