ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ղազախստանի դեսպանին
23 Հունվարի, 2018 12:50Հունվարի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թեմուր Ուրազաևին:
Դեսպան Ուրազաևը Վիգեն Սարգսյանին է ներկայացրել դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Մուխտար Մայկեևին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է ռազմական կցորդին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության ընթացքը, կարծիքներ փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցերի շուրջ:

Министр обороны РА принял посла Казахстана
Министр обороны РА Виген Саргсян 23 января принял Чрезвычайного и полномочного посла Республики Казахстан в Республике Армения Тимура Уразаева.
Посол Уразаев представил Виген Саргсяну новоназначенного военного атташе посольства полковника Мухтара Майкеева.
Министр обороны РА поздравил военного атташе со вступлением на должность и пожелал ему успехов в выполнении миссии.
В ходе встречи стороны обсудили ход двустороннего и многостороннего сотрудничества, обменялись мнениями по вопросам региональной и международной безопасности.