Հայաստանում կանցկացվի սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների միջազգային ցուցահանդես
22 Հունվարի, 2018 12:41Հունվարի 22-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ- ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանի գլխավորությամբ անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են ArmHiTec-2018 ցուցահանդեսի կազմակերպման հետ կապված հարցեր: Խորհրդակցության ժամանակ ամփոփվել են նաև 2017 թվականին ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի ձեռնարկությունների կատարած աշխատանքները, ՀՀ ռազմարդյունաբերական զարգացման ծրագրի կատարման ընթացքը:
ArmHiTec-2018 միջազգային ցուցահանդեսի նպատակն է ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության և այլ երկրների նորագույն ռազմական տեխնիկան, ռազմարդյունաբերական համալիրի առաջատար ձեռնարկությունների նորարարական մշակումները:
Ցուցահանդեսը կազմակերպում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը և «Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գործարան» ՓԲԸ-ն:

В Армении пройдет выставка вооружения и оборонных технологий
22 Января, 2018 12:41В Республике Армения в марте с.г. в выставочном комплексе «ЕреванЭкспо» пройдет международная выставка вооружения и оборонных технологий «ArmHiTec-2018».
22 января заместитель министра обороны РА-председатель государственного военно-промышленного комитета Давит Пахчанян провел совещание по вопросам организации выставкиArmHiTec-2018.
На совещании был подведен итог работам, проделанным предприятиями ВПК РА в 2017г., а также ход выполнения программы военно-промышленного развития РА. Целью международной выставки вооружения и оборонных технологий «ArmHiTec-2018» является представление новейшей военной техники, инновационные разработки ведущих предприятий ВПК РА и других стран.
Организаторами выставки выступают министерство обороны РА иЗАО «Ереванский завод математических машин».