ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ռազմական ոստիկանության նորանշանակ պետին
27 Մայիսի, 2017Մայիսի 27-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության վարչությունում կայացած խորհրդակցության ընթացքում պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ռազմական ոստիկանության աշխատակիցներին է ներկայացրել վարչության նորանշանակ պետ, գնդապետ Արթուր Բաղդասարյանին:
Ռազմական ոստիկանության համակարգում երկարատև ու արդյունավետ ծառայության համար շնորհակալություն հայտնելով վարչության նախկին պետ, գեներալ-մայոր Սամվել Ղուկասյանին, ՀՀ պաշտպանության նախարարը վստահություն է հայտնել, որ գնդապետ Արթուր Բաղդասարյանի մասնագիտական գիտելիքները, կազմակերպչական ջիղն ու աշխատանքային հարուստ փորձը կնպաստեն ռազմական ոստիկանության գործունեության և զորամասերի հրամանատարության հետ համատեղ աշխատանքների արդյունավետության առավել ամրապնդմանը, ինչպես նաև զինված ուժերում կոռուպցիոն ռիսկեր պարունակող երևույթների հայտնաբերմանն ու կանխարգելմանը:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia has presented the new appointed chief of military police
27 May, 2017 17:00During the consultation which took place at the Department of Military Police of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia on May 27th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan introduced the staff of the military police to their newly appointed chief, Colonel Artur Baghdasaryan.
Thanking major-general Samvel Ghukasyan for his long and effective service in the Military Police, the Minister of Defense of the Republic of Armenia expressed assurances that the professional knowledge, organizational skills, and wealth of work experience of Colonel Artur Baghdasaryan will contribute to the activities of the military police, the effectiveness of work carried out with the commanding staff of military bases, as well as the detection and prevention of activities which bear corruption risks.