ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է «Կասպերսկի լաբորատորիա» ընկերության գլխավոր տնօրենին
2 Մարտի, 2017 19:36Մարտի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է «Կասպերսկի լաբորատորիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Եվգենի Կարսպերսկիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կիբեռանվտանգության ոլորտում համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, ինչպես նաև այս ոլորտի մասնագետների վերապատրաստման հնարավորությունները: Ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ մի շարք ծրագրեր իրականացնելու վերաբերյալ:
Հանդիպման ավարտին «ՀայՏեք» կիբեռանվտանգության կենտրոն» հիմնադրամի և «Կարսպերսկի լաբորատորիա» բաժնետիրական ընկերության միջև ստորագրվել է համաձայնագիր տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում համագործակցության մասին:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia has received the General Director of "Kaspersky Lab"
2 March, 2017 19:36On March 2nd, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan received the delegation led by the General Director of "Kaspersky Lab," Eugene Kaspersky.
A wide range of questions concerning information technologies and cybersecurity were discussed during the meeting, in addition to opportunities for training professionals in this field. A number of agreements were reached concerning the implementation of a number of programs.
At the end of the meeting, an agreement for cooperation in IT was signed between the "HyeTech cybersecurity center" and "Kaspersky Lab."