Հունաստանի ազգային պաշտպանության քոլեջում ներկայացվել է են հայ-հունական ռազմական համագործակցության առաջնահերթությունները
20 Դեկտեմբերի, 2016 12:49Պաշտոնական այցով Հունաստանի Հանրապետության գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը դեկտեմբերի 19-ին հանդիպում է ունեցել Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի Ազգային պաշտպանության և արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտինոս Դուզինասի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-հունական երկկողմ համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Կողմերն ընդգծել են երկու պետությունների օրենսդիր և գործադիր մարմինների փոխգործակցության բարձր մակարդակը:
Նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը հյուրընկալվել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության քոլեջում: Վիգեն Սարգսյանը ռազմաուսումնական հաստատության կրթական ծրագրերին, քոլեջի ունկնդիրների և պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար հանդես է եկել դասախոսությամբ: Ներկայացվել են հայ-հունական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության առաջնահերթությունները, տարածաշրջանային անվտանգության մարտահրավերներն ու սպառնալիքները: ՀՀ պաշտպանության նախարարը պատասխանել է նաև քոլեջի ունկնդիրների հարցերին:

20 December, 2016 12:49On December 19th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan met with the president of the national defense and external affairs committee of the Greek parliament, Konstantinos Duzinas, as part of his official visit to Greece.
Bilateral cooperation between Armenia and Greece, as well as questions concerning regional security were discussed during the meeting.
On the same day, the delegation led by the Minister of Defense of the Republic of Armenia was received at the Greek National Defense College. Vigen Sargsyan held a lecture for students and professors of the college. The priorities of Armenian-Greek military and military-technical cooperation, and regional security challenges and threats were presented. The Minister of Defense of the Republic of Armenia also answered questions asked by students of the college.