Քննարկվել են համատեղ իրականացվող ծրագրերը և համագործակցության օրակարգը
7 Նոյեմբերի, 2016 17:06ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նոյեմբերի 7-ին ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովին:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի համագործակցության օրակարգը և համատեղ իրականացվող ծրագրերը: Զրուցակիցները բարձր են գնահատել երկկողմ համագործակցության շրջանակներում փոխգործակցության ոլորտների շարունակական ընդլայնումը և մի շարք նախագծերի իրացումը:
Վիգեն Սարգսյանը հատկապես կարևորել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությունը բանակ-հասարակություն կապի, պաշտպանության ոլորտում բարեվարքության ամրապնդման, կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցման, զինծառայողների իրավունքների հարցերով իրազեկվածության բարձրացման գործում:

Discussions concerning joint programs and the cooperation agenda
7 November, 2016 17:06On November 7th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan received the head of the OSCE Yerevan office, Ambassador Argo Avakov.
During the meeting, joint programs and the cooperation agenda between the Ministry of Defense of the Republic of Armenia and the OSCE Yerevan officer were discussed. Both sides valued the widening of the scope of cooperation, and the realization of a number of programs.
Vigen Sargsyan placed particular import on the assistance provide by the OSCE in Army-society relations, strengthening of ethics in the sphere of defense, reduction of risks of corruption, and raising legal awareness of servicemen.