4-րդ բանակային զորամիավորումն ամփոփել է երրորդ եռամսյակի արդյունքները
27 Հոկտեմբերի, 2016 17:00Մարտական և զորահավաքային, շտաբների, մարտական հերթապահության, օպերատիվ և մարտական պատրաստության, սպառազինության և տեխնիկայի պահպանման, դրանց մարտական կիրառման պատրաստության վիճակի, ուսումնանյութական բազայի, սպաների և զինծառայողների մասնագիտական պատրաստվածության, եռամսյակի ընթացքում անձնակազմի կարգապահության բարձրացման ուղղությամբ կատարված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետու զեկույցներ են ներկայացրել զորամիավորման հրամանատարի տեղակալներն ու ենթակա զորամասերի հրամանատարները:
Ռազմական խորհրդի նիստում ամփոփվել են նաև հոկտեմբեր ամսին ենթակա զորամասերի հետ անցկացված հրամանատարաշտաբային և մարտական հրաձգությամբ զորավարժությունների արդյունքները, կատարվել են համապատասխան եզրահանգումներ:
Ամփոփելով ռազմական խորհրդի նիստը և ներկայացված հաշվետու զեկույցները, զորամիավորման հրամանատար, գնդապետ Վ. Քոչարյանն ընդգծել է եռամսյակի ընթացքում արձանագրված առաջընթացը, մատնանշել տեղ գտած թերություններն ու դրանց շտկման ուղղությամբ ձեռնարկվող անհրաժեշտ միջոցառումները: Զորամիավորման հրամանատարը շնորհակալություն է հայտնել ծառայողական պարտականությունները բարեխիղճ կատարող զինծառայողներին և ցուցումներ տվել մարտական պատրաստության ու զինվորական կարգապահության առավել ամրապնդման ուղղությամբ հետագա աշխատանքների կազմակերպման վերաբերյալ:

The 4th army corps has summarized 3rd quarter results
27 October, 2016 17:00Deputy commanders of the army corps and commanders of military bases under the subordination of the army corps presented reports on works concerning combat and mobilization, headquarters, combat duty, operative and combat preparedness, armament and military equipment maintenance, their combat implementation preparedness status, the educational curriculum, professional preparedness of officers and servicemen, and increase of discipline among servicemen.
The results of headquarter military exercises with live fire that took place in October were also summarized, and appropriate conclusions were made.
Summarizing the meeting of the military council and reports, army corps commander, Colonel V. Qocharyan noted the progress that took place in the 3rd quarter, the shortcomings, and the works necessary to correct correct those shortcomings. The commander of the military base expressed gratitude to the servicemen who honorably carried out their responsibilities, and gave directions concerning future works aimed at enhancing combat preparedness and discipline.