30 Սեպտեմբերի, 2016 17:22ՀՀ ՊՆ 3-րդ բանակային զորամիավորման ենթակա զորամասերում սեպտեմբերի 26-ից 29-ը անցկացվել են հանկարծակի ստուգումներ: Զորամասերը տագնապով բերվել են մարտական պատրաստականության բարձր աստիճանի:
Ստուգվել է զորամասերի մարտական պատրաստության և պատրաստականության, շտաբերի պատրաստության վիճակը: Զորամիավորման ենթակա հրետանային զորամասերը և ստորաբաժանումները հանձնել են ստուգարքներ հրետանու մարտական հրաձգությամբ:
Ստուգումների արդյունքների ամփոփման ընթացքում հրամանատարության կողմից տրվել են հանձնարարականներ մարտական պատրաստության և պատրաստականության գործընթացն առավել կատարելագործելու ուղղությամբ:

30 September, 2016 17:22
Surprise inspections have taken place from September 26th to September 29th, in military bases of the 3rd Army Corps of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia. The military bases were brought to high levels of combat readiness.
The level of combat preparedness of military bases and commanding headquarters was assessed. The subordinate bases and subdivisions carried out examinations in artillery fire.
Following analysis of the results of the inspections, the commanding staff gave assignments to further enhance the processes of combat preparation.