13 Մայիսի, 2016 10:03Մայիսի 12-ի լույս 13-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից անկանոն բնույթի կրակահերթեր արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` անցած գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել: Հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60, 82 և 120 մմ ականանետերից ու ձեռքի հակատանկային նռնականետից խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ցուցաբերել են զսպվածություն և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

13 May, 2016 10:03On the night of May 12th and 13th, the adversary continued to fire intermittently at Armenian border patrol situated along the northeast portion of the Armenia-Azerbaijan border, using assault rifles and sniper rifles of various calibers.
According to the situational report received from the NKR Defence Army, the situation of the line of contact between NKR and Azerbaijani forces remains unchanged. The adversary has violated the ceasefire agreement using rifles of various calibers, 60mm, 82mm and 120mm mortars, and grenade launchers.
The DA frontline subdivisions have mainly exercised restraint and retaliated only in cases of strict necessity.