9 Մայիսի, 2016 08:26Մայիսի 8-ի լույս 9-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը կրկին տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` անցած գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ ևս իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 և 82 մմ ականանետեր, ՌՊԳ-7 ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

9 May, 2016 08:26On the night of May 8th and 9th, the adversary continued to fire intermittently at Armenian border patrol situated along the northeast portion of the Armenia-Azerbaijan border, using assault rifles and sniper rifles of various calibers.
According to the situational report received from the NKR Defence Army, the situation of the line of contact between NKR and Azerbaijani forces remains unchanged. The adversary has violated the ceasefire agreement using rifles of various calibers, 60mm and 82mm mortars, and RPG-7 and HAN-17 grenade launchers.
The DA frontline subdivisions are fully in command of the operational and tactical situation, and confidently pursue the implementation of their combat duties.